Rubens i “Pantera disco”!

Pantera Disco” to propozycja od Rubensa na nadchodzące lato. Do utworu powstał teledysk.

Nowy singiel to pewnego rodzaju pomost między debiutanckim albumem za który artysta otrzymał 6 nominacji do Fryderyków 2023, a zupełnie nowym materiałem. Podobnie jak w przypadku poprzednich utworów – za tekst, muzykę i produkcję odpowiada sam Rubens.

Wraz z premierą singla ruszyła długo wyczekiwana przedsprzedaż „Piosenek, których nikt nie chciał” na winylu. Wydawnictwo ukaże się 8 września – na chwilę przed jesienną, klubową trasą koncertową Rubensa. Na czarnej płycie znajdzie się również „Pantera Disco” jako bonus track.

Autor hitu „Wszystko OK?”, zapowiadając swój kolejny numer za pośrednictwem mediów społecznościowych, określił go „nieco bardziej wieczorową i letnią odsłoną” swojej twórczości.

fot. materiały prasowe

Od premiery płyty wydarzyło się kilka pięknych rzeczy – i w życiu zawodowym, i prywatnym. Aktualnie śmiało mogę powiedzieć, że w sumie to jest bardziej niż OK. -Rubens

W te wakacje Rubens oprócz solowych koncertów zagra serię koncertów przygotowaną specjalnie na Męskie Granie 2023 – PLM1983, których jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym. Będą to wyjątkowe koncerty poświęcone polskiej muzyce w momencie w którym zniesiono stan wojenny w Polsce, a wraz z tym wydarzeniem nastąpiła artystyczna odwilż. Pierwsze albumy wydawały wówczas takie zespoły jak Bajm, Lomard, Lady Pank czy Republika.

Rubens wraz z zespołem przygotowali projekt nasycony buntowniczym rockiem lat 80-tych. Zespół zaprezentuje własne aranże kultowych utworów, znów boleśnie aktualnych, które przeciwstawiały się cenzurze, propagandzie, systemowi oraz wojnie. Na scenie obok Rubensa pojawi się Brodka, Mery Spolsky, Zbigniew Hołdys, Organek, Wojciech Waglewski, Kayah oraz Beata Kozidrak.

 

Leave a Reply