Tomasz Zień Trio z wyjątkowym albumem “Night Tales”!

Tomasz Zień Trio to połączenie brzmienia blues-rockowych organów Hammonda B3 z akustyczną wiolonczelą i jazz rockową perkusją. Zespół pod dowodzeniem Tomasza Zienia ma na koncie album “Night Tales“.

Tomasz Zień Trio to ciekawe brzmienie blues-rockowych organów Hammonda B3 połączonych z akustyczną wiolonczelą i jazz rockową perkusją przełamywane współczesnymi syntezatorowymi brzmieniami, elektryczną wiolonczelą pełną różnych efektów, czy perkusyjnymi efektami. Piękne efekty świetlne, ciekawe opowieści oraz wizualizacje w połączeniu z taką muzyką tworzą niepowtarzalne wydarzenie muzyczne.

fot. materiały prasowe

Kolorowa muzyka zespołu pełna jest barw, nadziei, pasji czy refleksji. Jak mówią tytuły utworów jest tutaj wiele znaków zapytania współczesnych problemów, na które staramy się odpowiedzieć. Poza tym muzyka projektu Tomasz Zień Trio, to również przeróżne historie i wspomnienia takie jak dawne czasy studenckie, czy opowieść o magicznych snach.

*****

Tomasz Zień jest muzykiem, prowadzi cykliczne warsztaty w grze na organach Hammonda oraz gra w zespole Tomasz Zień Trio gdzie tworzy utwory z pogranicza muzyki filmowo-rockowo-elektronicznej.

W ubiegłym roku wydał album, na który skomponował autorski materiał, wykorzystując organy Hammonda, syntezatory, wokale, wiolonczele, perkusje, efekty perkusyjne.

Współpracował i nagrywał dla Anny Rusowicz, Macieja Wieżyńskiego i Automatów, Jacka Kępki z zespołu Klan, Bartka Dzikowskiego, Tribute to Deep Purple z Wojtkiem Cugowskim i inni.

Album “Night Tales” można posłuchać na Spotify.

*****

Skład zespołu:

Tomasz Zieńorgany Hammonda, syntezatory, sample, śpiew

Katarzyna Kamer – wiolonczela akustyczna

Adam Golicki – perkusja, sample perkusyjne

 

fot. materiały prasowe

 

Leave a Reply