Kacperczyk i Artur Rojek w utworze “Syn okiennika”

“Syn okiennika” to nowy singiel braci Kacperczyk, w którym gościnnie pojawił się Artur Rojek. Do utworu powstał teledysk. “Jest to dla nas jeden z ważniejszych utworów z nadchodzącej płyty”.

fot. okładka albumu

Kacperczyk to Pokolenie Końca Świata. Fakt, nie opinia. Doomsday Clock nieubłaganie odlicza czas do naszej samozagłady: północ, 23 czerwca 2023 roku. Ale wiecie, koniec końców będzie dobrze. Bracia Kacperczyk wracają! Ich najnowszy album o tytule: “Pokolenie Końca Świata” to trzeci album w dyskografii Maćka i Pawła Kacperczyków.

Kryzys wieku wczesnego już za nimi. I jak często bywa w takich okresach, okazał się on przełomowym momentem w życiu Pawła i Maćka. Jednak jaką wartość ma jeden kryzys w obliczu końca świata? Tym razem bracia Kacperczyk tworzą szersze spektrum, tocząc obserwacje na temat wpływu czynników zewnętrznych na dojrzałość osobową. A mówiąc po ludzku: kto lepiej opowie o uczuciach pokolenia, które w swym krótkim istnieniu doświadczyło więcej końców, niż sami zainteresowani?

Trzeci album Kacperczyk opowie o końcach, które przeżyliśmy i do których częściowo doprowadziliśmy. “Pokolenie Końca Świata” to płyta o nas i o Was. Maciek i Paweł podeszli do tematu dwojako. Pierwszą stroną medalu są końce świata – te duże, jak pandemia, przełom tysiącleci, czy 2012 rok, traktowany jako punkt zwrotny między dwoma epokami. Po drugiej stronie mamy z kolei indywidualne końce świata. Jedni za taki potraktują maturę, drudzy puste konto w banku, a kolejni niechcianą ciążę czy odrzucenie przez bliską osobę. Nie bawią się w proroków. Punktują absurdy świata, w którym przyszło nam dorastać i szukają recepty na dobre życie.

Bracia Kacperczyk to duet, który niezmiennie się uzupełnia. Razem odpowiadają zarówno warstwę liryczną, jak i muzyczną utworów i to właśnie fakt, że wspierają się na każdym kroku, czyni owoc ich współpracy wyjątkowym. W 2020 roku zaprezentowali swoją pierwszą płytę – “Sztuki Piękne”. W kolejnym roku zaprezentowali album “Kryzys Wieku Wczesnego” i kazali nam czekać blisko 2 lata na powtórkę tego sukcesu. Ale doczekaliśmy się.

 

Leave a Reply