How We Met z nowym utworem. Posłuchaj przebojowego singla “Grała na gitarze”! [RECENZJA]

Grała na gitarze” to nowy singiel zespołu How We Met, którego liderem jest Oscar Jensen. Ten jakże energetyczny utwór doczekał się także teledysku.

Grała na gitarze” to mocno zdefiniowany, a przy okazji niezwykle nośny utwór, który idealnie wpasowuje się do obecnej pory roku. Dlatego słoneczny, mocno energetyczny klimat sprawia, że nowy singiel zespołu How We Met zaraża pozytywnym vibe’m. To jedna z takich propozycji, która dzięki przychylności rozgłośni radiowych mogłaby stać się przebojem. W tym przypadku dostaliśmy melodykę opartą na gitarowym brzmieniu, ale będącym jakby tłem do lekkiego przekazu, wpisanego w charakterystykę tej piosenki.

fot. materiały prasowe

W pop-rockowej konwencji możemy usłyszeć echa lat 90., w jakiś sposób określających kierunek artystyczny, który wydaje się być interesujący dla grupy dowodzonej przez wokalistę – Oscara Jensena. Wbrew temu, co może się wydawać, How We Met nie poszedł na łatwiznę. Słychać, że band ma pomysł na swoją muzykę, dzięki czemu nie mamy do czynienia z bezkształtną, skierowaną do nikogo propozycją. Imprezowy wydźwięk całości dodaje jej wigoru, a przecież w tle usłyszymy także ciekawie zaaranżowane kobiece chórki (Gabriela Morawska). To sprawia, że kompozycja nabiera artystycznych rumieńców i wcale nie niweluje ich łatwa do przyswojenia forma.

Grała na gitarze” to po prostu konkretny numer, który ma wyzwalać pozytywne emocje oraz dawać możliwość zapomnienia o czasem przytłaczającej nas rzeczywistości. Brak banalnych rozwiązań i tandetnej otoczki sprawia, że nie będziemy mieć problemu z przyswojeniem tak zaprezentowanej materii. Oczywiście, nie jest to utwór dla słuchacza, który poszukuje bardziej alternatywnych rozwiązań, ale może warto pozbyć się uprzedzeń i spróbować zwyczajnie ponieść się muzyce? Także nie ma wstydu Panowie, czekamy na więcej!

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

How We Met to grupa muzyczna pochodząca z Olsztyna, która rozpoczęła swoją działalność w 2021 roku. Składa się z trójki przyjaciół (Oscar, Miki, Hubert), których połączyła wspólna pasja do muzyki i występowania na scenie. Liderem zespołu jest Oscar Jensen – wokalista, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta. Finalista programu muzycznego „Śpiewajmy Razem. All Together Now” w Telewizji Polsat (2018) oraz uczestnik Szansy na Sukces (2022) – odcinek z piosenkami Mieczysława Fogga. Lider zespołu współpracował wcześniej z takimi wykonawcami takimi jak: Poparzeni Kawą Trzy oraz grał z muzykami zespołu Hunter.

Swoją twórczością zespół How We Met chce dotrzeć do odbiorców, którzy lubią dobre melodyjne, popowe piosenki.

“Gramy prosto z serca, prywatnie jesteśmy też przyjaciółmi i mamy nadzieję, że zespół How We Met, zyska rzeszę wiernych fanów, którzy będą słuchać naszych przebojów w rozgłośniach radiowych oraz świetnie bawić się na naszych koncertach.” – jak informuje How We Met

*****

Skład: Oscar Jensen, Hubert “Hubi” Kobus, Mikołaj “Miki” Malicki, Mateusz Ozga

Muzyka: Oscar Jensen/How We Met

Słowa: Oscar Jensen

 

Leave a Reply