Paweł Lisek z emocjonalnym utworem “ŻYCIE” [RECENZJA]

Po sześciu miesiącach od poprzedniego singla “PIERWSZY RAZ”, Paweł Lisek wydał kolejny nowy utwór zatytułowany “ŻYCIE”.

Życie” to nowa, zaskakująca propozycja Pawła Liska, odsłaniająca jego bardziej emocjonalną, ale też znacznie ciekawszą stronę twórczości, dlatego wyszukana forma muzyczna w tym przypadku prezentuje się co najmniej przekonująco. Tym razem wokalista sięgnął po nieoczywistą muzykę Wojciecha Kani, tworzącą swego rodzaju głęboką przestrzeń do zawarcia w nim własnych przemyśleń (tekst Pawła). Wyszukany kształt artystyczny sprawia, że utwór może mieć faktyczny wpływ na przemyślenia słuchacza, a to znaczy, że jego refleksyjny ton nie jest przesadzony. Piosenka broni się więc poprzez umiejętnie zaczepione słowa w dosyć wytrawnej, ale niezwykle melodyjnej specyfice kompozycyjnej.

fot. Przemysław Kaczmarek

Ta lekkość oparta na swobodzie wyrazu, gdzie łatwo wyczuć przestrzenne brzmienie, wypełnione przez delikatne dźwięki m.in. instrumentów klawiszowych i perkusyjnych, stanowi o wysokiej wartości muzycznej tego singla. Przez to “Życie” staje się nie tylko ciekawą propozycją dla poszukującego słuchacza, ale także jest ważnym krokiem naprzód artysty, który wciąż poszukuje dla siebie miejsca na polskiej scenie. Być może dalsza konsekwencja i niebanalny charakter jego kolejnych propozycji pozwoli mu zdobywać coraz większe zainteresowanie publiczności. Konsekwencja w tym przypadku jest najlepszą drogą.

Kiedyś Paweł Lisek wziął udział w międzynarodowym konkursie, gdzie wykonywał “O niebo lepiej” Mietka Szcześniaka. Co ciekawe piosenka “Życie” wydaje się leżeć nie tak daleko od płyty “Spoza nas” (szczególnie singla “Nie płoszcie miłości”), która jest ważną częścią dyskografii popularnego artysty. Oczywiście Paweł dysponuje zupełnie inną barwą głosu i może nie tak dużymi możliwościami wokalnymi, ale naturalne brzmienie, niepróbujące wpisywać się w komercyjny nurt, staje się w jakimś stopniu bliskie takiej wrażliwości. Warto sprawdzić.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Tekst do piosenki napisał sam wokalista, natomiast muzykę – Wojciech Kania.  Singiel opowiada o istocie życia i tym, co nas otacza. Refleksyjny i relaksacyjny utwór ma zabrać słuchacza na kilka minut do świata w którym odpoczną i zastanowią się na momentem w którym się znajdują.

Do singla powstał teledysk, za który odpowiada młoda i uzdolniona Wiktoria Dmitruk. Wydawnictwo Euphoria Entertaiment Arkadiusz Balcerczak.

Utwór po tygodniu od premiery dostał się do ogólnopolskiej stacji Radia Wnet i znalazł się w notowaniu PolishChart.

*****

Paweł Lisek to wokalista z Nowego Tomyśla. Laureat wielu konkursów i festiwali. Zajął III miejsce na ogólnopolskim konkursie muzyki filmowej w Poznaniu. Dotarł do ścisłego finału międzynarodowego konkursu Aim 2 Fame. W konkursie udział wzięło kilka tysięcy uczestników z 42 krajów. Ostatecznie zajął 25 miejsce w Top 100 z piosenką O niebo lepiej Mietka Szcześniaka. Ma na swoim koncie kilkanaście autorskich utworów. Dzięki współpracy z wytwórnia Euphoria Entertaiment zostały wydane utwory tj.  Pierwszy Raz, Mamy Kilka Szans, Bądź Kim Chcesz, Nie zatrzymasz mnieZabierz mnie w swój piękny świat.

Słuchaj utworu “Życie” na SPOTIFY

 

fot. Przemysław Kaczmarek

Leave a Reply