Premiera albumu “Pracownia” Vito Bambino. Wśród gości Ewa Bem, sanah, Podsiadło [OPINIA]

“Pracownia” to tytuł nowej płyty Vito Bambino. Wśród gości pojawili się na albumie – Ewa Bem, sanah, Maciej Orłoś i Dawid Podsiadło.

“Pracownia” to drugi solowy album w karierze Vito Bambino, wydawany w Def Jam Recordings Polska. Jednym z utworów z płyty jest “Etna”, która po premierze osiągnęła ponad milion wyświetleń w serwisie YouTube. Na pewno płyta jest lepiej dopracowana względem poprzedniego wydawnictwa. Najważniejszym jest jednak fakt, że teksty nie budzą już kontrowersji, a więc nie stają się zwyczajną grafomanią. Bywa przebojowo, ale bez nacisku na słowo – “hit”. Dlatego piosenki nagrane z sanah (“Mustang“) i Dawidem Podsiadło (“Ulek i Dawcia“) mają przyjemny, nieco vintage’owy sznyt, ale nie czuć w nich prób siłowania się z materią, która miałaby wtopić się w komercyjny nurt.

fot. materiały prasowe

Świetnie wypada duet z Ewą Bem (“Futurismo“) z alternatywnym, bardziej wytrawnym, kameralnym motywem muzycznym. Najczęściej jednak na tej płycie usłyszymy… Macieja Orłosia, któremu obecności nadał Vito faktycznego sensu. Warto sprawdzić. Fajnie, świeżo i nienachalnie prezentuje się “Pracownia“, gdzie teksty bywają faktycznie dopełnieniem, nie przynosząc wstydu artyście. [Łukasz Dębowski]

Tracklista:

1. Teleniekspress: Kumulus
2. Mustang
3. Teleniekspress: Upgrade Need
4. Nudy
5. Poszło
6. Etna
7. Teleniekspress: Burmistrz Giarre
8. Lekko
9. 2002
10. Maj
11. Teleniekspress: Letnie Upały
12. Widzimisie
13. Teleniekspress: Melancholia
14. Nie Mój dzień
15. Cyber PRL
16. Baba
17. Memories of Nankatsu
18. Futurismo
19. Teleniekspress: Pożegnalnia
20. In&out
21. Luv tu da max
22. Ulek i Dawcia
23. Te same błędy
24. Te same błędy co starzy

 

fot. okładka płyty

 

Leave a Reply