OYKA z polskojęzyczną wersją singla “4 words”. Posłuchaj utworu “Unik”!

Kilka dni temu do sieci trafił utwór artystki występującej jako OYKA, którym wokalistka zapowiada debiutancki mini album. Dziś w serwisach ukazała się polska wersja singla (“Unik”), rzucając tym samym nieco inny kolor na utwór i otwierając jego nowe znaczenia. Polski tekst napisał Leski.

Angielską wersję OYKA opisała jako „piosenkę o niewypowiedzianych pragnieniach i skrywanych emocjach, które pojawiają się w związku, gdy znikają romantyczne wyobrażenia”. Czy w polskiej wersji OYKA śpiewa o tym samym?

Polski tekst dla artystki napisał Leski. Jak dobierał słowa i rymy, adaptując historię? Na czym zależało mu najbardziej?

„Język polski stawia przed autorem wiele wyzwań i barier. Jeszcze trudniej operować nim próbując dostosować się do istniejącej już, angielskiej formy. Leski nie tłumaczył słów tylko napisał tekst zachowując ważną dla mnie opowieść. Uchwycił lejtmotyw pozwalając słowom zbudować własną wersję emocji” – mówi OYKA.

fot. Paweł Miśko

*****

OYKA to pseudonim artystyczny Olgi Kordys Kozierowskiej, znanej działaczki społecznej, dziennikarki, autorki czterech książek w tym bestsellera “Miłość to czasownik”, założycielki pierwszej w Polsce organizacji działającej na rzecz przedsiębiorczości kobiet i promocji ich sukcesów w biznesie pod nazwą Sukces Pisany Szminką.

Singiel dostępny we wszystkich serwisach streamingowych: https://adm.ffm.to/OykaUnik

 

fot. okładka singla

Folk, jazz i alternatywny pop, czyli hygge-folk. OYKA debiutuje utworem “SOPOT”

Leave a Reply