“My Name Is Poznań 2”, czyli drugi przegląd poznańskiej sceny muzycznej

Tuż przed rozpoczęciem Next Fest Music Showcase & Conference Festiwal swoją premierę miała kompilacja “My Name Is Poznań 2.0“, która pokazuje potencjał poznańskiej sceny muzycznej. Na wydawnictwie znalazło się 10 projektów muzycznych o bardzo zróżnicowanym brzmieniu, a całość jest dostępna zarówno w formie cyfrowej, jak i fizycznej.

19 kwietnia to data premiery drugiej odsłony projektu “My Name Is Poznań”, który kolejny raz został przygotowany wspólnie przez Fundację Art Fidelis i Miasto Poznań, oraz wydany we współpracy z wytwórnią Kayax. Czas wydania nie jest przypadkowy, ponieważ zbiega się z odbywającym się w drugiej połowie kwietnia festiwalem Next Fest Music Showcase & Conference, który skierowany jest do aktywnych muzyków, szczególnie debiutantów.

Pod koniec marca zeszłego roku ukazał się album “My Name Is Poznań”. Na konkurs “Studio Otwarte” wpłynęło wówczas blisko 250 zgłoszeń. Duże zainteresowanie i dobry odbiór pierwszej edycji projektu sprawił, że uruchomiono nabór do kolejnej. Ta zakończyła się w czerwcu 2022 roku, a spośród prawie 100 zgłoszeń jury w składzie Marta Nizio–Siara, Katarzyna Kniotek, Monika Petryczko, Hubert Grupa, Edgar Hein, Marcin Kostaszuk, Łukasz Minta, Daniel Kuśmierzak, Jacek Sobczyński oraz Michał Wiraszko, wybrało 10laureatów. Wśród nich znaleźli się: Kathia, Michał Kmieciak & Swiernalis, Julia Rover, Neons, Marianna Kniat, Zuta Lipowicz & Maks Mikulski, Vyspa, EłMi, Córy i naked relaxing. Wszystkich kompozycji będzie można posłuchać na płycie wydanej we współpracy z Kayaxem. Premiera kompilacji odbędzie się na Next Fest Music Showcase & Conference, który odbywa się między 20 a 22 kwietnia 2023 roku na kilkunastu scenach w centrum Poznania. Będzie też można na nim posłuchać większości artystów z albumu.

Tracklista:
1. Zuta – Polowanie
2. Kathia – nigdy wcześniej tak nikogo nie…
3. Michał Kmieciak x Swiernalis – Już wiem
4. Marianna Kniat – Żabka
5. EłMi – Solaris
6. Julia Rover – Motyle
7. naked relaxing – THREE6M
8. Córy – Piechur
9. Vyspa – Wniebogłosy
10. Neons – Koty

 

 

Leave a Reply