Kwazzy prezentuje nowy utwór. Posłuchaj singla “Wizja Świata”!

Jeśli szukasz oryginalnych, alternatywnych brzmień, to wejdź w świat Kwazzy’ego! 13 kwietnia ukazał się jego nowy singiel “Wizja Świata”.

Świeża, nośna, nieco eksperymentalna forma nowego utworu Kwazzy’ego zdecydowanie sprawia, że staje się on bardziej interesujący dla potencjalnego słuchacza. Wokalista ma swoją wizję artystyczną, którą konsekwentnie realizuje. I słychać to w jego premierowym singlu “Wizja świata“, będącą swego rodzaju jego teraźniejszą wizytówką.

fot. materiały prasowe

Dobrze, że alternatywny, nieco syntetyczny wydźwięk, w jakiś sposób naznaczający muzyczną stronę tej kompozycji, nie jest ograniczający. Piosenka posiada swój przebojowy potencjał w wyraźnie uwypuklonym refrenie, gdzie twórca mógł przedstawić całkowicie osobisty punkt widzenia (“Nie wchodzę w tę rap-grę, tworzę swoje uniwersum, przez życie idę z fartem, lubię posługiwać się żartem, do przodu z zajawą, jak chcesz to wejdź w mój świat ej!”).

Ten niedosłowny charakter propozycji – spajanie się kilku gatunków – sprawia, że staje się ona bardziej interesująca. Niby artysta płynie na rapowej (czy też melodeklamowanej fali), ale nie jest to jedyny istotny element jego premierowego singla, na który składa się tzw. “kwazzy-vibe” (jak definiuje to sam artysta).

Na pewno elektroniczne dźwięki można było wyraźniej podrasować żywym brzmieniem, co nadałoby solidniejszej konstrukcji, ale całość i tak staje się na swój sposób angażująca. Każde słowo w takim anturażu muzycznym ma dzięki temu solidne podstawy, żeby mogło być właściwie odebrane. Jest w tym również jakiś zmyślny zamiar artystyczny, który choć w pełni nie został rozwinięty, to sprawia, że łatwo zauważyć w tym utworze coś na swój sposób charakterystycznego, głęboko intrygującego.

Nie da się więc ukryć, że laboratorium muzycznego Kwazzy’ego prosperuje całkiem dobrze, wypuszczając co jakiś czas kolejne, trafnie obrazujące rzeczywistość kawałki (choć tym razem twórca próbuje nam zdefiniować swój artystyczny świat). “Wizja świata” ma coś, co zachęca do ponownego odtworzenia, dlatego dodanie utworu do swojej ulubionej playlisty może zwielokrotnić przyjemność jego odbioru. Pomaga w tym również pewne “przymrużenie oka”, może nawet dystans, z jakim podchodzi do realizacji swoich pomysłów Kwazzy.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Jego niekonwencjonalne podejście do tworzenia muzyki sprawia, że każdy utwór to prawdziwa niespodzianka, która z pewnością zaskoczy Twoje zmysły.

Kwazzy to niezależny, spontaniczny artysta, który zaprasza do muzycznej wizualizacji swojego umysłu. Jego muzykę ciężko zaszufladkować, ale zawsze towarzyszy mu pozytywna energia. Na swoim koncie ma dwa single: “Pysznie” oraz “Priorytet balet”, które  łączą takie gatunki muzyczne jak funk, elektronikę czy rap.

Kwazzy przez ostatnie miesiące skupiał się na występach na żywo z szaloną grupą muzyków, dzięki którym koncerty nabrały jeszcze większej energii. Teraz powraca z nowym singlem przedstawiającym jego “wizję świata”.

Artysta zaprasza słuchaczy do swojego uniwersum i pokazuje, że nie ma zamiaru się ograniczać. Opowiada o poszukiwaniach i pomysłach, które próbuje wprowadzać w życie. Tworzy swoje, wyjątkowe, muzyczne uniwersum oraz gatunek, który sam określa jako niepowtarzalny kwazzy-vibe.

Wizji Świata” towarzyszy klip przedstawiający laboratorium pełne eksperymentów i poszukiwań, które są symbolem muzycznego stanu, w którym jest artysta. “Wizja Świata” to manifestacja wolności artystycznej, która nie mieści się w jednym gatunku muzycznym. W swojej twórczości artysta wychodzi poza granice rapu, tworząc własny klimat i uniwersum. Kwazzy nie ma zamiaru się ograniczać – wychodzi poza schematy i chce wyrażać siebie za pomocą muzyki.

Jeśli chcesz poznać świat Kwazzy’ego i odkryć jego muzyczne uniwersum, to koniecznie posłuchaj utworu “Wizja Świata”. Przekonaj się, że Kwazzy to artysta, który nie boi się wyzwań i zawsze idzie swoją drogą. Wejdź w jego świat i pozwól, aby jego muzyka Cię zaskoczyła!

Słuchaj singla “Wizja Świata” w serwisach cyfrowych: https://adm.ffm.to/KwazzyWizja

 

Jedna odpowiedź do “Kwazzy prezentuje nowy utwór. Posłuchaj singla “Wizja Świata”!”

  1. Dzięki! A jeżeli chodzi o elektroniczne brzmienia i studyjne wersje utworków, które słyszycie na słuchawach…. to oczywiście jest to tylko jedna z możliwości! Podrasowujemy to wszystko żywymi instrumentami (sczególnie dętymi!) na żywo 😀 Zapraszamy na koncercikiii. Pozdrawiam <3

Leave a Reply