20-lecie debiutanckiego albumu Noviki z zespołem Futro. Wydanie winylowe

Winylowa edycja debiutanckiego albumu polskiej formacji Futro z 2002 roku, w którym wokalistką była Novika, ukazała się 31 marca.

Futro, czyli Kasia Nowicka (Novika), Konrad Kucz oraz Wojtek Appel, wyrosło na fali pierwszych prób połączenia popu z muzyką elektroniczną i alternatywną. To warszawskie trio, obok Smolika i Ścianki zapoczątkowało działalność pionierskiego wówczas labelu z muzyką alternatywną – Sissy Records.

Na krążku wyprodukowanym przez Bogdana Kondrackiego znalazło się dwanaście piosenek. Pierwszym singlem z albumu był utwór „Where Is…”. Dziesięć z dwunastu kompozycji jest po angielsku, a za wokale do całego materiału odpowiada Novika. Dodatkowo na „Futrze” znalazł się cover utworu „The New Pollution” z repertuaru Becka.

Płyta ukaże się na 180-gramowym winylu w kolorze różowym, z zadrukowaną kopertą z tekstami piosenek. Do dziś różowa okładka z małą Noviką w czapce mamy przywołuje wspomnienia tamtych czasów, gdzie tak wiele trendów i gatunków muzycznych dopiero rozkwitało w Polsce.

W utworze “Wyspy”, który został singlem, gościnnie można usłyszeć Fisza (wokal) i Emade (scratch).

Tracklista:

Side A
1. Where Is…
2. Rainy Lust
3. The New Pollution
4. Would Be Easier
5. Lovebit
6. Time To Let Go

Side B
1. Face Reading
2. In Letters
3. Mind Puzzle
4. Someway
5. Wyspy
6. Airbag (Kiedy wrócisz)

 

Leave a Reply