Fryderyk HD z wyjątkowym albumem “Sounds Good”

“Sounds Good” to debiutancki album Fryderyka HD. Jego styl można określić jako fuzję jazzu z innymi gatunkami, jak rock, ambient oraz world music.

Fryderyk HD – pianista i kompozytor jazzowy z wieloletnim doświadczeniem koncertowym na polu krajowym oraz międzynarodowym. Jest absolwentem prestiżowej szkoły Berklee College of Music w Bostonie, gdzie uczyło się wielu wybitnych postaci z międzynarodowej sceny jazzowej i nie tylko. Jego styl można określić jako fuzję jazzu z innymi gatunkami, jak rock, ambient oraz world music.

fot. Anita Wąsik

Artysta łączący w swojej twórczości style muzyczne z całego świata. Zręcznie miesza ze sobą elementy muzyki klasycznej z rozrywkową, akustycznej z elektroniczną i tradycyjnej z nowoczesną. To wszystko przy niezwykłym, polsko-wietnamskim zderzeniu kultur.

Uczył się u największych światowych artystów. Byli to między innymi: Włodek Pawlik, Neal Smith, Nando Michelin, Kevin Harris, Vadim Neselovskyi, Maxim Lubarsky i Allain Mallet, Darren Barrett, Dave Fiuczyński, George Garzone, Tiger Okoshi i Tia Fuller.

Aktywnie działa w przemyśle filmowym i fonograficznym, jako realizator dźwięku i producent muzyczny. Tworzy własne kompozycje, w których skupia gatunki modern i progressive jazz. To właśnie z połączenia muzycznych inspiracji z najdalszych zakątków świata oraz autorskiego stylu powstają jego pełne głębi i energii utwory. Jest kompozytorem do dzieł audiowizualnych – reklam oraz filmów.

*****

16 kwietnia 2021 wydał debiutancki album z całkowicie autorskim repertuarem pt. “Sounds Good“. Część materiału została zarejestrowana z wybitnymi muzykami znanymi z polskiej sceny jazzowej (Rafał Sarnecki na gitarze, Mateusz Smoczyński na skrzypcach, Michał Barański na basie, Sebastian Kuchczyński na perkusji).

 

fot. okładka płyty

Jedna odpowiedź do “Fryderyk HD z wyjątkowym albumem “Sounds Good””

Leave a Reply