ANOWA z debiutanckim albumem! Posłuchaj singla “Nowa”

Krakowska artystka ANOWA zaprezentowała kolejny singiel tuż przed premierą debiutanckiego albumu. Tym razem jest to utwór “Nowa”.

Po zahaczających o tematy miłosne singlach Yin Yang oraz Patrzeć przyszedł czas na utwór Nowa, który rozkłada to uczucie na czynniki pierwsze.

Na pytanie „czym tak naprawdę jest miłość w dzisiejszych czasach?” moglibyśmy odpowiedzieć na wiele sposobów. Uczucie na co dzień kojarzące się z radością i spełnieniem nierzadko u wielu osób wiąże się ze smutkiem, a także rozterką zmuszającą do życia na pograniczu przeszłości i teraźniejszości. Piękny, wewnętrzny hymn towarzyszący temu uniesieniu momentami potrafi przerodzić się w niemożliwą do zniesienia kakofonię i zagubienie.

fot. materiały prasowe

ANOWA śpiewa o potrzebie zrzucenia nakładanych na siebie masek w swoim najnowszym singlu — Nowa. Artystka po raz kolejny daje upust swoim emocjom, otwierając się przed swoimi odbiorcami. Ten utwór to spisanie pewnej kartki swojego życiowego pamiętnika, która przypomina o wyniszczającym uczuciu bezgranicznego oddania się drugiej osobie tylko po to, by zdobyć czyjeś uczucie.

„Nowa” to opowieść o zdobywaniu miłości i uwagi drugiej osoby poprzez spełnianie jej wyobrażeń o nas. Taka sytuacja bywa bardzo ryzykowna i zgubna. Kiedy zmieniamy się w pogoni za uczuciem, możemy stracić siebie, a nawet zakopać swoje własne słabości. Kocham zmiany, a także zabawę wizerunkiem, ale tylko wtedy, kiedy jest to dla mnie samej, a nie dla kogoś. Nie zawsze to rozumiałam dlatego w ramach przestrogi, postanowiłam podzielić się swoją historią — mówi ANOWA.

Najnowszemu utworowi wokalistki, osadzonemu w klimatach alternatywnego popu z domieszką gitarowego sznytu, towarzyszy również teledysk, do którego realizacji ANOWA zaprosiła kilka kobiet: Ewelinę Pernal, Natalię Bilską, Dominikę Bartkowską, Agnieszkę Wyszyńską-Paluch, Annę Krzan oraz Joannę Dziubek. Panie u boku artystki mogły sprawdzić się w przygotowanej dla nich roli po raz pierwszy, bowiem na co dzień nie są związane ze światem muzycznym. Artystka komentuje klip zrealizowany we współpracy z Mateo Zarębą:

W wideo wystąpiły osoby, które na co dzień nie wykonują zawodów artystycznych, także na planie mogły odkryć swoje drugie ja. Cieszę się, że mogłam aktywnie uczestniczyć w tym procesie.

Premiera debiutanckiej płyty ANOWEJ – “Najbliżej siebie” będzie miała miejsce już 13 marca pod naszym patronatem medialnym. Oprócz singla “Nowa”, album zapowiadają utwory: Nie boję się już bać, Patrzeć, Ying Yang, Najbliżej siebie, Hamak, Pyza oraz Soya Barista.

 

 

Leave a Reply