Piotr Rogósz i Panowie Artyści z albumem “Słuchaj starszych”!

Piotr Rogósz i Panowie Artyści wydali album zatytułowany “Słuchaj starszych”. Najłatwiej określić materiał na tej płycie jako poezję śpiewaną, ale to chyba nie do końca oddaje jej charakter.

fot. materiały prasowe

Materiał został zarejestrowany w składzie czteroosobowym, gdzie wiodącą rolę odgrywają gitary, ale też duże znaczenie mają tutaj perkusja i gitara basowa czyli sekcja rytmiczna. Zatem musiały się pojawić elementy rockowe czy bluesowe.

Jednak główną siłą rolę odgrywają tutaj teksty piosenek i dlatego całość ociera się o pewną poetykę. Ostateczny werdykt zawsze należy do słuchaczy, więc dywagacje na temat gatunków muzycznych mają mniejsze znaczenie. Zapewne jeśli posłuchacie Państwo tej płyty, to znajdziecie własne określenia tej muzyki.

Cały materiał w koncepcji jest pewnym przekazem mądrości życiowych. Autorem słów i muzyki jest Piotr Rogósz, który tym zapisem wypełnia w pewnym sensie rolę ojca. I jakkolwiek to nie zabrzmi w ten sposób przekazuje swoim dzieciom, pewne wartości, doświadczenia i drogę, którą warto iść. Jednak płyta jest też dobrze odbierana przez dorosłych słuchaczy. Każdy wskazuje na inną ulubioną piosenkę, która coś mu przekazała. Szczególnie jednak wyróżnia się w tych wskazaniach utwór „ O sumieniu”.

Zatem płyta ma podwójne dno i przy wsłuchaniu się w treść każdy może znaleźć coś dla siebie. Cały materiał jest udostępniony w popularnych serwisach streamingowych.

Skład zespołu (biorącego udział w nagraniach) Piotr Rogósz i Panowie Artyści:

Piotr Rogósz – gitary akustyczne, śpiew
Adam Dulęba Kasza – gitary elektryczne
Marcin Ritter – gitara basowa
Łukasz Robakiewicz – perkusja
Słowa i muzyka – Piotr Rogósz

 

Leave a Reply