Mirella Wiącek z nowym utworem. Posłuchaj singla “Kłamałam” [RECENZJA]

“Kłamałam” to trzeci singiel wokalistki Mirelli Wiącek, który zapowiada jej debiutancki album. Ekspresja, silny wokal i rozmach, a to wszystko łączy się w popowej produkcji. Tak w skrócie można określić nowy utwór artystki, do którego powstał teledysk.

“Kłamałam” to nowy utwór Mirelli Wiącek, którym artystka mocno zaznaczyła swoją obecność na polskim rynku muzycznym. Od strony muzycznej dostaliśmy doskonale przygotowaną kompozycję, przyciągającą uwagę solidnie zaznaczoną melodyką, ekspresją i wyraźnie postawionym wokalem, znamiennie podbijającym wartość tej propozycji. Właśnie głos w takim otoczeniu muzycznym jest ważnym akcentem, który sprawia, że piosenka staje się w jakimś stopniu bardziej charakterystyczna. Wokal jest jasny, autentyczny, a przy okazji przestrzennie wypełnia całość.

fot. materiały prasowe

Charyzma i nieprzerysowany wdzięk w jednym. To ważne. Mirella nawiązała współpracę z niemieckim producentem Joachimem Schneissem, co także miało przełożenie na jakość tej propozycji. Każdy jej element został w pełni dopracowany, a co za tym idzie, kryje się za nią absolutne zawodowstwo. Poza tym “Kłamałam” to świeży numer, który ma wszelkie predyspozycje do tego, żeby stać się radiowym przebojem. Potencjał pod tym względem jest ogromny.

Świadomość twórcza wokalistki jest dosyć znacząca, nawet jeśli sam tekst nie kryje w sobie istotnych wartości. Broni się jednak w takim otoczeniu muzycznym, nie przynosząc artystce wstydu. Tym bardziej, że słowa wydają się dosyć osobiste. Utwór spełnia więc wszelkie kryteria, które nakreślają istotność współczesnej muzyki pop. Oczywiście “Kłamałam” to propozycja skierowana do konkretnego słuchacza, więc nie chodzi o to, żeby taka estetyka musiała każdemu przypaść do gustu. W każdym razie jest przyzwoicie.

Pomiędzy poszczególnymi singlami Mirelli Wiącek minęło już wiele czasu, miejmy więc nadzieję, że tym razem wokalistka pójdzie za ciosem i za chwilę usłyszymy kolejny jej utwór, bo jak się okazuje, jest na co czekać.

*****

Mirella Wiącek – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Muzyka pasjonowała ją od najmłodszych lat. Już jako dziecko komponowała pierwsze piosenki oraz z powodzeniem brała udział w licznych festiwalach i konkursach.

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczna I stopnia w Mrągowie w klasie skrzypiec, po czym uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie, gdzie uczyła się śpiewu solowego na Wydziale Wokalnym.

Naukę śpiewu i fortepianu kontynuowała w Karlsruhe (Niemcy), gdzie wyjechała w ramach programu Au pair. Przez kolejne lata kształciła się w kierunku pop/rock/jazz w Mannheim, gdzie nawiązała kontakt z wieloma muzykami. Jej charakterystycznym głosem i umiejętnościami wokalnymi zainteresował się producent muzyczny Joachim Schneiss. Tak zaczęła się współpraca z Liner Studios w Walldorf, w którym do dnia dzisiejszego artystka pracuje jako trener wokalny i kompozytor oraz wspiera swoim głosem wielu wokalistów zarówno podczas nagrań w studio jak i na scenie.

Z czasem zaczęła skupiać się na własnej twórczości. Postanowiła nagrać album z piosenkami w języku polskim. Podczas pracy w studio poznała wielu znakomitych muzyków. Dzięki temu miała możliwość zaangażowania tych najbardziej pasujących do charakteru jej twórczości.

Na perkusji zagrali Patryk Metzger i Anika Nilles, na klawiszach Stefan Hartmann i Thomas Turek, na gitarze basowej zagrał Phillip Rehm a na gitarze elektrycznej Joachim Schneiss, który zajął się również produkcją wydawnictwa. Do chórków głosu użyczyła Laura Ries.

Debiutancki singiel „Sen” ukazał się 15 sierpnia 2018 roku, a kolejny („Skarb”) 14 grudnia 2018 roku. Pojawienie się najnowszego singla „Kłamałam” 13 stycznia 2023 roku jest kolejnym krokiem Mirelli, która nieustannie kontynuuje swoją twórczą podróż, obecnie pracując nad kolejnymi utworami.

Prywatnie wokalistka ceni sobie naturę i spokój, dlatego będąc w Polsce najchętniej spędza czas na wsi koło Mrągowa, w której się wychowała.

Słuchaj utworu “Kłamałam” w serwisach cyfrowych: https://bfan.link/klamalam

 

Leave a Reply