Vito Bambino prezentuje filmowy singiel “Podpalmy to”

Nowy utwór “Podpalmy to” Vito Bambino towarzyszy premierze dramatu wojennego – “Filip”. Wyprodukowany przez Olka Świerkota singiel będzie bonus trackiem edycji specjalnej albumu “Pracownia”, dostępnej tylko w preorderze.

“Zacznijmy od tego, że utwór “Podpalmy to” jest utworem “na zlecenie”. Gdy dostałem propozycję zrobienia piosenki promującej film “Filip” (reż. Michał Kwieciński) początkowo pomyślałem, że to będzie klasyczna, szybka fucha bez większego emocjonalnego podejścia. Początkowo jedynie Olek Świerkot, o którym już z wyprzedzeniem wiedziałem, że będzie produkował ten utwór, był dla mnie motywującym argumentem, aby się zgodzić. Oczywiście ta zgoda była uwarunkowana faktem, iż ostateczną decyzję mogę podjąć dopiero po obejrzeniu filmu.”

fot. materiały prasowe

“Tak więc, gdy już z Olkiem włączyliśmy film by wiedzieć z czym się mierzymy – po pierwszych pięciu minutach było jasne, że w to wchodzimy! Tytułowy protagonista Filip (Eryk Kulm jr) mierzy się z Historią w tak delikatny, wrażliwy i własny sposób, że pierwsze zdanie nasuwało się na język samo z siebie: Bo skoro nic nie jest już ważne. Co wtedy? Jak wyglądamy i co się z nami dzieje, kiedy wrogowie zedrą z nas ostatnie uczucie. Ostatnie “coś” na czym nam zależy. Moim zdaniem… Podpalmy to.” – Vito Bambino

 

Vito Bambino zapowiada nowy album singlem “Etna”

Leave a Reply