Dariusz Kozakiewicz i winylowe wydanie albumu “Krokodyl”

Winylowa wersja płyty “Krokodyl” Dariusza Kozakiewicza ukaże się w limitowanym nakładzie.

Specjalna płyta winylowa z dziesięcioma utworami, będąca niezwykle trudnym kompromisem wobec olbrzymiej aktywności artystycznej Dariusza Kozakiewicza, prawdziwego giganta polskiej sceny rockowej, wieńczy cykl działań podjętych przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia w związku z podwójnym jubileuszem artysty.

Pod koniec roku 2021 Dariusz Kozakiewicz świętował 70. urodziny i jubileusz 50. lat pracy artystycznej. Muzyczna historia jednego z najbardziej wszechstronnych polskich instrumentalistów, wyjątkowego gitarzysty i znakomitego kompozytora rozciąga się na przestrzeni lat pomiędzy działalnością w zespołach BREAKOUT i TEST po blisko ćwierćwiecze w grupie PERFECT.

Podsumowaniem tego jubileuszu był wydany wówczas dwupłytowy album CD zatytułowany „Krokodyl”, na który już wtedy niełatwo było wybrać utwory z dorobku artysty, który spokojnie można prezentować na pięciu, a nawet dziesięciu płytach.

Wówczas płyta pierwsza, to były kompozycje Kozakiewicza wykonane i zaśpiewane przez największych polskiej sceny, zaś na drugiej znalazły się niezapomniane riffy i partie solowe, które Kozakiewicz wykonał towarzysząc różnym wykonawcom.

Idea wydania na specjalnej płycie winylowej wybranych nagrań z kompilacji była prostą konsekwencją sukcesu dwupłytowego albumu kompaktowego. Nie bez trudu wybrano dziewięć utworów w historycznych wykonaniach (strona A – Kozakiewicz kompozytor, strona B – Kozakiewicz gitarzysta), które uzupełnia nowa wersja nagranej ponownie w roku 2022 piosenki „Płyń pod prąd”, skomponowanej przez Dariusza Kozakiewicza dla zespołu TEST w roku 1974. Ten utwór we współczesnym wykonaniu zespołu DAREK KOZAKIEWICZ LIVE, w którym oprócz towarzyszących liderowi od lat basisty Tomka Płonki i perkusisty Sławka Puchały, pojawiła się wokalistka Justyna Panfilewicz, zapowiadał już od października 2022 roku wersję winylową jubileuszowego podsumowania pięćdziesięcioletniej działalności Kozakiewicza.

Premiera tej płyty, w limitowanym nakładzie 500 numerowanych egzemplarzy, została zaplanowana na koniec stycznia tego roku.

Tracklista:

strona A: kompozycje
⦁ PŁYŃ POD PRĄD – DAREK KOZAKIEWICZ LIVE 3:09
⦁ ŻÓŁW NA GALAPAGOS – TEST 3:32
⦁ TESTAMENT –  MAREK PIEKARCZYK 6:42
⦁ ODNAWIAM DUSZE – PERFECT 3.21
⦁ WSZYSTKO MA SWÓJ CZAS – PERFECT 3.58
strona A: 18:30

strona B: gitary
⦁ ONI ZARAZ PRZYJDĄ TU – BREAKOUT 3.00
⦁ POMALUJ MOJE SNY – BREAKOUT 2.47
⦁ SZCZĘŚLIWEJ DROGI JUŻ CZAS – RYSZARD RYNKOWSKI 5.51
⦁ LAYLA – DARIUSZ KOZAKIEWICZ 4.40
⦁ TO NIE ŻART – DARIUSZ KOZAKIEWICZ 4.07
strona B: 20:30

 

Dariusz Kozakiewicz – Krokodyl” [RECENZJA]

Leave a Reply