Marcin Styczeń powraca z utworem “Huśtawka”!

Marcin Styczeń prezentuje nowy utwór zatytułowany “Huśtawka”, który zapowiada jego 12 album. Artysta znany w kręgach piosenki poetyckiej i chrześcijańskiej tym razem postanowił nagrać płytę z przytupem, opartą na konkretnym rytmie.

Co prawda wierzy, że na „początku było Słowo”, ale po latach muzykowania doszedł do wniosku, że chyba pierwszy był rytm. To do niego Styczeń skomponował utwór „Huśtawka”, który zaaranżował wspólnie ze swoim gitarzystą Tomaszem Pfeifferem.

Mandoliny i gitary, które nagrał, kojarzą nam się ze stylem takich zespołów jak R.E.M.. Mamy więc akustyczne, folkowo-rockowe brzmienie z doskonałym tekstem napisanym do muzyki przez poetę Szymona Babuchowskiego. Czy to przepis na przebój? Oceńcie sami.

fot. Emilia Bąk

Co o piosence mówi sam artysta?

„Huśtawka” to bynajmniej nie metafora rozhuśtanego emocjonalnie życia, ale życia w jego pełnej krasie, które pełne jest radości i smutków, wzlotów i upadków, sukcesów i porażek. Tylko zgoda na życie ze wszystkim co niesie, daje szansę na przeżycie go w pełni. Taki wydźwięk mają dla mnie słowa: „Będę w to grał aż po kres mych dni”. Dobrego huśtania w 2023 roku Państwu życzę!

*****

Marcin Styczeń to pieśniarz, kompozytor, autor tekstów. Artysta niezależny od wielkich wytwórni, mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję. Z wykształcenia dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą. Współpracuje z zespołem w składzie: Tomasz Pfeiffer (gitara), Kornel Jasiński (gitara basowa), Adam Szuraj (perkusja). Jego artystyczny dorobek to jedenaście płyt, pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracuje od 2009 roku.

 

fot. okładka singla

Jedna odpowiedź do “Marcin Styczeń powraca z utworem “Huśtawka”!”

Leave a Reply