Shrine of Reflection z klimatycznym utworem “Child of the World” [RECENZJA]

Shrine of Reflection zapowiada nowy album, głębokim, niezwykle klimatycznym singlem “Child of the World”.

Głębia rockowej wieloznaczności, przejmująca nostalgia, zaduma o szerokim zasięgu emocjonalnym… Wiele skojarzeń rodzi się po wysłuchaniu utworu “Child of the World“, wciąż jeszcze będącego na początku swojej drogi artystycznej zespołu – Shrine of Reflection. Od strony muzycznej kompozycja wydaje się czytelnie określona, a pobrzmiewają w niej echa szeroko pojętej muzyki rockowej, z ukierunkowaniem na rock progresywny. Pewien patetyczny nastrój nie umniejsza całości, a budzi uzasadnione skojarzenia z gotykiem. Nie stanowi to jednak punkt wyjścia do tej propozycji.

fot. materiały prasowe

Child of the World” przyciąga uwagę umiejętnym budowaniem napięcia. Dźwięki układają się w wyrazisty, rozciągnięty w ponad sześciominutowy, jakże niepospolity kolaż. Do tego dochodzi refleksyjny ton, który dodaje mu niewątpliwej wartości. Warto dodać, że przekaz jest niezwykle istotną częścią, tym bardziej, że kryje się za nim głębsze przesłanie (inspiracje filmem “Interstellar”). Zaletą jest więc konstatacja, pojawiająca się wręcz samoistnie po zanurzeniu się w dosyć szeroko rozpostartą otchłań tej kompozycji. Ważny jest także wyrazisty w swej barwie wokal, który mocno zaznacza poszczególne słowa, zasadniczo wpływając w ten sposób na charakter utworu.

Choć dostaliśmy dosyć sugestywnie zaprezentowany numer, to kryje on w sobie wiele niedopowiedzeń, pozwalających słuchaczowi samemu dotrzeć do jego sedna. Ten singiel zespołu Shrine of Reflection to dobra zapowiedź większego projektu, jakim ma być cały album.

*****

Utwór inspirowany filmem “Interstellar” przepełniony jest żalem człowieka uwięzionego na planecie Ziemi, niemogącego poznać prawdy o Wszechświecie, którego jest dzieckiem. Singiel zapowiada premierę płyty “Through Torture to Salvation”, która ukaże się na początku 2023 roku.

Shrine of Reflection powstał w 2020 roku w Opolu Lubelskim z inicjatywy Mikołaja Batyry i Macieja Mirońskiego. Nazwa projektu odnosi się do stanu zadumy, medytacji, podczas której można dokładniej przyjrzeć się samemu sobie, poznając swe demony i otaczający je świat.

Tworzona przez duet muzyka, czerpiąca z takich gatunków jak progresywny rock, post rock, gotyk, folk i ambient, swym nastrojem i tekstami skłania słuchacza do pogrążenia się w refleksji i eksploracji swej własnej, intymnej krainy.

W maju 2022 roku ukazał się ich debiutancki, długogrający album “Midnight Garden”, zaś 26 listopada miała miejsce premiera singla “Child of the World“, zwiastującego album “Through Torture to Salvation”, który ujrzy światło dzienne na początku 2023 roku.

*****

Słuchaj “Child of the World” na Spotify

 

fot. okładka singla

Leave a Reply