AdriatiQ debiutuje singlem “Headspace”!

“Headspace (We Are Lost In This World)” to pierwsza odsłona autorskiego projektu Adriana Dwornickiego, tworzącego jako AdriatiQ. Utwór powstał we współpracy z OS.SO pod opieką wytwórni Delphy Records.

Jak do tej pory Adrian Dwornicki (AdriatiQ) ograniczał się tylko do śpiewania i nagrywania coverów, którymi dzieli się na swoim w serwisie YouTube, gdzie liczba nagrań zbliża się do magicznej liczby 400 coverów.

Przyszedł jednak czas i odpowiednia pora na autorski projekt zatytułowany “Headspace“, który powstawał w kooperacji z wytwórnią Delphy Records. Dzięki tej współpracy była szansa na pracę ze wspaniałą artystką, Zuzanną Ossowską (OS.SO), dzięki której powstała muzyka do debiutanckiego singla i która pomogła w pisaniu tekstu.

fot. materiały prasowe

AdriatiQ to Adrian Dwornicki, urodzony w Orwellowskim roku 1984, debiutant na rynku muzycznym, jednak mający muzykę we krwi od wielu lat. Od najmłodszych lat uzdolniony muzycznie (wokalnie). Swój warsztat wokalny budował zupełnie sam w zaciszu domowym, śpiewając utwory swoich ukochanych artystów i idoli, takich jak: Thomas Anders, Kim Wilde, Dieter Bohlen, Celine Dion, Bonnie Tyler i wielu innych. Kochający ponad wszystko, brzmienie lat 80-tych.

Adrian Dwornicki jest człowiekiem kultury w szerokim wymiarze i rozumieniu nie tylko w sferze muzycznej, ale i w sferze historii, organizując liczne wydarzenia w ramach idei Europejskich Dni Dziedzictwa w 2016 roku uzyskał wyróżnienie od Narodowego Instytutu Dziedzictwa za wkład w organizowanie różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych w ramach EDD pod szyldem założonego w 2013 roku, Wortalu Otmuchowskie zabytki i osobliwości. Za swoją działalność odznaczony w 2019 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 

fot. okładka singla

 

Leave a Reply