Synthetic Blast debiutuje albumem “Modern Love & Old-Fashioned Death”!

“Modern Love & Old-Fashioned Death” to tytuł debiutanckiej płyty alternative metalowego zespołu Synthetic Blast.

Płyta składa się z 11 autorskich utworów (+1 ukryty). Każdy z nich ma unikalny charakter i jest dopracowany w najmniejszym szczególe. Muzyka i treść tworzą spójną, ale i ponurą opowieść przedstawioną w dwóch kontrastujących aktach; pierwszy rozprawia o miłości, drugi zaś o śmierci.

Synthetic Blast to zespół grający alternative metal. Muzykę charakteryzuje kombinacja ostrych gitarowych riffów z elektroniką i samplami, połączone z melancholijnymi tekstami oraz charyzmatycznym wokalem.

fot. materiały prasowe

Kwintet powstał w 2016 roku w Krakowie, a na koncie ma liczne występy na festiwalach i konkursach, w tym kilka nagród i wyróżnień. Początki sięgają nawet 2013 roku, kiedy to gitarzysta Marek (MZx) Żurkowski zainspirowany dokonaniami m.in. grup Rammstein i KoRn zapragnął założyć własny zespół rockowy. Wówczas powstawały podwaliny pierwszych utworów oraz utrwaliła się nazwa zespołu – SYNTHETIC BLAST. Przez kolejne lata, po licznych rotacjach personalnych uformował się pierwszy skład grupy. Zespół tworzą: Marek MZx, Domino, Kriz, Timm i wokalista Jareg Nemo.

Wydanie płyty “Modern Love & Old-Fashioned Death” poprzedziło pojawienie się maxi singla “Alone I…”, który także jest dostępny w wersji fizycznej.

Album można kupić tutaj: https://omenrecords.sklep.pl/

 

fot. okładka płyty

 

Jedna odpowiedź do “Synthetic Blast debiutuje albumem “Modern Love & Old-Fashioned Death”!”

Leave a Reply