Dawid Okoński prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Nie zmienisz mnie” [RECENZJA]

„Nie zmienisz mnie“ to nowa propozycja Dawida Okońskiego. Charakterystyczny riff gitarowy, nowoczesne syntezatory, wciągająca opowieść i zostający w głowie refren – taki właśnie jest premierowy singiel wokalisty.

Nie zmienisz mnie” to bardzo nośny utwór Dawida Okońskiego, mieszczący się w szeroko pojętym nurcie pop-rockowym. Przebojowy charakter piosenki nie przesłania niezwykle ciekawych, bardziej angażujących elementów, które sprawiają, że jej wydźwięk staje się na swój sposób interesujący. Kompozycja została nasączona wyraźnym brzmieniem syntezatorów, co nie znaczy, że elektronika odgrywa tu najważniejszą rolę. Wręcz przeciwnie. Obok syntetycznych naleciałości, istotne miejsce zajmuje gitarowy sznyt, dodający szlachetniejszego kolorytu całości.

fot. materiały prasowe

Natomiast sama melodyka została silnie skompresowana ze znamiennym, przestrzennie prezentującym się głosem Dawida. Nie da się ukryć, że wokalista posiada duże możliwości, które w tak swobodnie zaprezentowanej piosence zostały odpowiednio wyeksponowane. Za muzykę odpowiada duet doświadczonych producentów – Bartosz Hoppe i Piotr Klimek, co jest gwarantem jakości nowego singla Okońskiego. Może sam utwór nie odznacza się czymś niezwykle wytrawnym, bo nie ucieka w stronę alternatywnego popu, ale na pewno jego forma została zawodowo zaprezentowana, co dobrze rzutuje także na interpretację artysty. Nie da się ukryć, że przekaz staje się ważną częścią całości, choć sam tekst nie jest najmocniejszą stroną piosenki. Słowa nabierają większej ważności dopiero poprzez emocjonalne wykonanie Dawida Okońskiego.

Nie zmienisz mnie” to czytelna propozycja, która dosyć mocno zaznacza obecność wokalisty na polskim rynku muzycznym. Zapewne jest to właściwy kierunek, bo pozwolił artyście odnaleźć przestrzeń, w której czuje się swobodnie, bez przesadnego manieryzmu pokazując, co jest dla niego ważne w muzyce. Takie bezpośrednie łączenie różnych elementów artystycznych wydaje się ciekawym tropem, który być może w przyszłości zaprowadzi go do całego albumu. Czas pokaże.

*****

To bardzo mocny w treści utwór, który mówi o walce z samym sobą i o pracy jaką trzeba włożyć, by dać szczęście osobie. Mimo wielu trudnych decyzji, sytuacji życiowych należy żyć w zgodzie z sobą i podążać za głosem serca. Ono zawsze wskaże właściwą drogę i prędzej czy później utwierdzi w swoim przekonaniu.

Dawid Okoński to zespół składający się z trzech pochodzący z Bydgoszczy. Dawid jest liderem zespołu i wokalistą.

Bartosz Hoppe – kompozytor, tekściarz i producent grający w zespole na instrumentach klawiszowych.

Piotr Klimek – producent, kompozytor, gitarzysta i basista.

Artyści mieli przyjemność stać na jednej scenie m.in. z Darią Zawiałow, Pauliną Przybysz czy Czesławem Mozilem. W swoich utworach chcą przekazać słuchaczom jak najwięcej pozytywnej energii i dobrej zabawy. Debiutancki singiel “Przed siebie” został odtworzony ponad 30 tysięcy razy.

*****

Słowa: Bartosz Hoppe
Muzyka: Piotr Klimek, Bartosz Hoppe
Produkcja: Piotr Klimek, Bartosz Hoppe, Dawid Okoński
Miks/Master – Adrian Trepka

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply