“Wierny wiatr”, czyli kolejny singiel Kasi Moś z albumu “Kasia Moś Karin Stanek”

 Kasi Moś zaprezentowała nowy singiel „Wierny wiatr”. Utwór jest trzecim singlem z wydanej w maju 2022 roku płyty: „KASIA MOŚ KARIN STANEK” z nowymi aranżacjami przebojów big beatowej ikony lat 60-tych.

Tekst tego dużo mniej znanego i popularnego utworu spośród wykonywanych przez Karin Stanek niesie w sobie tak duży ładunek emocji, że Kasia Moś i jej brat Mateusz Moś oraz szwedzki muzyk, kompozytor i producent Rickard Bonde Truumeel, zaczęli pracować nad współczesną wersją tego kawałka, kiedy jeszcze nie było pomysłu na całą płytę z nowymi wersjami big beatowych piosenek bytomskiej krajanki. Tej trójce od początku przyświecała myśl, że robienie coveru ma sens, jeśli nowa wersja zostanie zapamiętana przez potomnych.

fot. okładka singla

Twórcy zadbali, by ich interpretacja była zrozumiała dla dzisiejszych słuchaczy i muzycznie wpisywała się w trendy współczesnego rynku. Nowa aranżacja, bardzo sprawnie  wyprodukowana muzycznie, przenosi nas rzeczywiście wielkim skokiem do muzycznego tu i teraz.

Podobnie, jak w przypadku poprzednich singli i tym razem włodarze miasta Bytom dołożyli wszelkich starań, by jeszcze jednemu utworowi przygotowanemu przez związanych z Bytomiem artystów, piosence „Wierny wiatr”, towarzyszył teledysk zrealizowany w Bytomiu, całkowicie bytomskimi siłami. Zdjęcia zaś odbyły się w starych przemysłowych przestrzeniach, które ostatnio miasto Bytom oddało do zagospodarowania twórcom.

 

Leave a Reply