“Venus z bosą nogą”, czyli wspomnienie lata z Kapelą Bożków!

Kapela Bożków postanowiła wpuścić trochę ciepła do jesienno-zimowej pory roku, prezentując teledysk do nowego singla “Venus z bosą nogą”.

“NADCHODZI ZIMA! 🥶 Czas więc na wspomnienie cieplutkiego lata. Prezentujemy Wam nasz nowy klip do utworu “Venus z bosą nogą”. Co gra w duszy artysty? Oglądajcie do końca i przekonajcie się sami!”Kapela Bożków

 Klip zrealizowano przez noworudzką Fabrykę Filmów Piotra Niełacnego. To ekranizacja utworu z pierwszej płyty zespołu “Bożków Kapela”, wydanej w czerwcu 2020. Realizacja audio: STUDIO M23 Bartosz Miszczyk – Wałbrzych.

KAPELA BOŻKÓW powstała w połowie 2018 roku jako kwartet na trąbkę (Sebastian Pachecki), gitarę (Oskar Babiak), gitarę basową i wokal (Wojtek Grzesiak) oraz perkusję (Paweł Fadiejew). Pierwszy rok ich twórczości to summarum czterech muzycznych osobowości, które połączyły swoje pasje, aby stworzyć coś nowego – mieszankę jazzu, funky i rocka.

Pod koniec 2019 roku Sebastiana zastąpił Jacek Mokrzan, który prócz trąbki wniósł w ich brzmienie również harmonijkę. Mają za sobą sporo koncertów głównie na terenie Dolnego Śląska, skąd się wywodzą.

Zwieńczeniem pracy w ich założycielskim składzie jest pierwszy krążek zatytułowany “Bożków Kapela”, który ujrzał światło dzienne w czerwcu 2021 roku. Płyta została zarejestrowana na tzw. setkę, co pozwoliło uzyskać ciekawy efekt grania na żywo. Na płycie znajduje się osiem różnych stylowo utworów, głównie instrumentalnych, ale także z wokalem.

*****

Kapela Bożków w składzie :

trąbka – Jacek Mokrzan

gitara – Oskar Babiak

bass – Wojtek Grzesiak

perkusja – Paweł Fadiejew

 

fot. materiały promocyjne

Leave a Reply