Beatbox i elektronika. Muzaman z premierową EP “.niceguy”

“.niceguy” to tytuł premierowego mini albumu (EP) Muzamana, na którym znajdziemy połączenie beatboxu i elektroniki. Gościnnie na płycie pojawili się Prykson Fisk, Krapka, Alicja Sobstyl (Artificialice), Katya Stelmashchuk i Verø.

“.niceguy” to druga EPka autorstwa Muzamana. Jest to materiał, na którym kontynuuje miks beatboxu i synthów w drum’n’bassowych produkcjach. Wydawnictwo składa się z 6 numerów, które pokazują zdecydowanie cięższy klimat. Materiał to swego rodzaju manifest muzyka, który nie chce iść na kompromis ze światem próbującym mówić mu, co i czy w ogóle ma tworzyć. Jest to odpowiedź na każde “zrezygnuj z beatboxu”, “rób hip-hopowe beaty, bo się sprzedadzą” lub “czas dorosnąć”.

fot. Grzegorz Sipior

 

Na płycie gościnnie pojawili się Alicja Sobstyl (Artificialice, Klawo), Prykson Fisk, Verø oraz Krapka (ukraińska wokalistka i producentka z duetu Krapka; KOMA) i Katya Stelmashchuk – artyści, którzy wiedzą co chcą wyrazić poprzez muzykę i którzy chcą działać na swoich zasadach.

Mix/master EPki to zasługa Huberta Torzewskiego, a za oprawę graficzną odpowiada Martyna Aleksandrowicz.

*****

Przemysław Fryc, czyli Muzaman, to beatboxer, liveactowiec i producent muzyczny pochodzący z Lubelszczyzny. Muzyką zajmuje się od 2008 roku, kiedy to zainteresował się beatboxem i od tego czasu zagrał kilkaset koncertów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Ponadto wziął udział w wielu bitwach beatboxowych, co przyniosło mu między innymi tytuł mistrza kraju w kategorii 2vs2 w duecie z Hwootchem, jako NiceGuys.

Jego liveact spina ze sobą elektroniczne brzemienia wymieszane z beatboxem w głównie drum’n’bassowej odsłonie.

 

fot. okładka EP

 

Leave a Reply