Kozyrska x Sieczak prezentuje utwór “Niewidzialny”! [RECENZJA]

“Niewidzialny” to najnowsza propozycja duetu Kozyrska x Sieczak, która zamyka pierwszy etap ich działalności. Singiel został utrzymany w stylistyce indie popowej, który łączy się z ważnym przekazem.

Niewidzialny” to najnowszy singiel duetu Kozyrska x Sieczak, którym zamykają 2021 rok.  Propozycja została ukształtowana w charakterystyczny dla zespołu sposób, a więc mieści się ona w indie rockowej stylistyce i ma lekko vitage’owy wydźwięk, dodający znamiennego klimatu całości. Duet nie rezygnuje także z ładnej melodyki, podszytej tym razem porcją soczystej melancholii, co sprawia, że utwór można po prostu nucić po kilkukrotnym przesłuchaniu. Zresztą pomaga w tym solidnie ukształtowany, powtarzalny refren, który podbija swego rodzaju specyfikę.

fot. Daria Szczygieł

Do tego dochodzi również starannie zaznaczona dynamika. W tym przypadku najważniejszą częścią staje się jednak przekaz kryjący się za słowami wokalistki Joanny Kozyrskiej-Sieczak. “Niewidzialny”, to utwór z głębokim sensem, odnoszący się do tych, którzy czują się niezrozumiani lub niepotrzebni. Artystka w sposób coraz bardziej umiejętny opisuje swoje spostrzeżenia, czego dowodem jest rzeczowe, ale też nie do końca dosłowne przesłanie kryjące się w tej propozycji. Taki uniwersalizm niesiony na solidnie uformowanej kompozycji dodaje jej niewątpliwej istotności.

Niewidzialny” to taki utwór, który w sposób symboliczny przypieczętowuje dotychczasowe dokonania duetu Kozyrska x Sieczak. Nie da się ukryć, że zespół posiada już swój rozpoznawalny styl, który właściwie na tym poziomie jest po prostu udoskonalany, tym samym stając się dojrzalszą częścią ich twórczości. I jak dobrze słyszeć, że duet nie boi się poruszać ważnych tematów w warstwie lirycznej, co sprawia, że trudno przejść obok ich nowej propozycji obojętnie. Właściwie refleksja w tym przypadku rodzi się sama.

*****

W swoim ostatnim tegorocznym utworze pt. „Niewidzialny”, Kozyrska x Sieczak podsumowuje dotychczasową twórczość, łącząc najbardziej charakterystyczne elementy granej przez siebie muzyki z bardzo emocjonalnym tekstem.

Utwór jest utrzymany w indie pop-rockowej stylistyce, w której zespół mocno gra dynamiką, przeplatając ekspresyjne refreny z bardziej subtelnymi fragmentami. Tym wydaniem duet Kozyrska x Sieczak zamyka pierwszy etap swojej działalności i przygotowuje się do pracy nad drugim albumem.

Jak informuje duet:

„Niewidzialny to piosenka dedykowana osobom, które czują że nic nie znaczą, uważają się za nieważne i niepotrzebne, którym na co dzień trudno znaleźć swoje miejsce. Wiemy, jak wiele osób w naszym społeczeństwie zmaga się z codziennym lękiem związanym z akceptacją i zrozumieniem swoich wyborów, a także sytuacjami, w których znalazły się mimo swojej woli. Są dni, kiedy czujemy się podobnie, dlatego postanowiliśmy wyrazić te uczucia w dźwiękach i słowach – jesteśmy w tym razem”.

 

Leave a Reply