Andrzej Piaseczny z utworem “Wesołych Świąt” do filmu “Święta inaczej”

Piosenki w wykonaniu Andrzeja Piasecznego, Sławka Uniatowskiego i Klaudii Szafrańskiej usłyszymy w najnowszej świątecznej komedii. Utwór “Wesołych Świąt” jest już dostępny w sieci.

Już 25 listopada premiera filmu „Święta inaczej”, wyjątkowej komedii świątecznej w reżyserii Patricka Yoki i w gwiazdorskiej obsadzie – występują m. in. Daria Widawska, Wiktoria Gąsiewska i Adam Zdrójkowski. Specjalnie na potrzeby filmu powstały trzy bożonarodzeniowe piosenki w wykonaniu gwiazd polskiej estrady.

fot. Oskar Szramka

Andrzej Piaseczny zaśpiewał utwory „Wesołych Świąt (blasku w ciemną noc)” i „Zamówię płatki śniegu”. Z kolei niezwykły duet Sławomira Uniatowskiego Klaudii Szafrańskiej usłyszymy w „Święta, nie Święta”.

„Święta inaczej”, czyli rodziny i prezentów się nie wybiera.

Romantyczna komedia twórcy takich hitów jak „Rodzinka.pl” i „Listy do M. 4″.

Ewa jest perfekcyjną panią domu. Do Świąt szykuje się już od wakacji i nie przyjmuje do wiadomości, że coś może pójść nie tak. Nic więc dziwnego, że gdy w przeddzień wigilii odkrywa, że jej małżeństwo jest bajką, w którą wierzy już tylko ona, poukładany lśniący świat wali jej się na głowę. Trafiona w serce z dużego kalibru, Ewa po raz pierwszy w życiu postanawia zrobić coś naprawdę spontanicznego: rzuca wszystko i wsiada do pierwszego lepszego pociągu w nieznane. Tropem zaginionej matki ruszają jej dzieci: nastoletni Dorian, który w swoim liceum czuje się, jakby urwał się z choinki i jego starsza siostra Emma, której związek właśnie eksplodował jak skład sylwestrowych fajerwerków. Przedzierają się przez zaatakowany śnieżycą kraj, by odkryć zaskakującą prawdę: że warto spędzić zupełnie inaczej Święta, a może nawet całe życie…

Dlaczego komedia o świętach, którą wyreżyserował Patrick Yoka, jest inna niż wszystkie?
– Zależało mi na tym, by nie opowiadać historii świątecznej tak, jak byliśmy do tej pory przyzwyczajeni – mówi reżyser. – By była ona nową i ciekawą propozycją dla widzów. Czymś świeżym i zaskakującym. W „Świętach inaczej” nasi bohaterowie są prawdziwi i bliżej życia. A świat, w którym żyją, nie jest taki różowy, wydumany i pełen lukru.

W filmie zobaczymy m.in. Darię Widawską, Karola Dziubę, Agnieszkę Mandat, a także plejadę młodych aktorów: Wiktorię Gąsiewską, Adama Zdrójkowskiego, Wiktorię Kruszczyńską, Oskara Wojciechowskiego i Antoniego Sałaja. Film „Święta inaczej” w kinach już 25 listopada 2022.

 

Leave a Reply