ToTylkoCzłowiek z emocjonalnym utworem “Mia” [RECENZJA]

“Mia” to najnowszy, bardzo osobisty utwór rapera występującego jako ToTylkoCzłowiek. Do kawałka powstał teledysk, który w symboliczny sposób pokazuje miłość ojca do córki.

Mia” w czytelny sposób opowiada o tym, co dla artysty jest najważniejsze. Relacja ojca z córką stanowiła inspirację do napisania tej propozycji, którą podlaski raper ToTylkoCzłowiek ubrał w osobiste przemyślenia. To znów miało swoje przełożenie na formę samej kompozycji. A ta zbudowana została na łagodnie snującej się melodyce, a także nostalgii ukrytej w dźwiękach instrumentów klawiszowych. Nie znajdziemy tu typowego dla rapu podbicia bitem oraz schematycznej rytmiki. To raczej delikatny puls instrumentalny prowadzi ten utwór.

fot. materiały prasowe

Zaletą staje się więc pewna powściągliwość artystyczna, ale przy jednoczesnym dopracowaniu całości od strony produkcyjnej. Dzięki temu nie dostaliśmy przerysowania muzycznego, co dodaje jakości utworowi “Mia“. Zarzutem może być jedynie brak innowacyjności, zbyt bezpieczne podpieranie się sprawdzonymi patentami, które na pewno są ciekawsze, niż wiele nowoczesnych propozycji młodego pokolenia raperów, bez poczucia obciachu kopiujących siebie nawzajem.

Właściwie kawałek ToTylkoCzłowieka wychyla się gdzieś w stronę muzyki popularnej, jedynie rapowane wersy sprawiają, że są one bliżej temu, co sobą reprezentuje artysta na gruncie tego gatunku muzycznego. Dla niego i tak najważniejsze są emocje, które ten utwór niesie, co dodatkowo podkreśla teledysk. Tekst może zbyt bezpośrednio odnosi się do tematu, ocierając przy tym o patetyzm, ale patrząc na to z drugiej strony, tylko taka prostolinijność jest w stanie w pełni wyrazić odczucia artysty. W tym przypadku wygrał po prostu autentyzm.

*****

ToTylkoCzłowiek to raper, czyli Daniel Sz, który stoi za stworzeniem wielu utworów autorskich. Artysta nie boi się odważnych kroków w swoim życiu oraz w muzyce, czego dowodem był, m.in. jego kawałek “P.U.S.T.K.A”. Teraz powraca on z kolejnym utworem zatytułowanym “Mia”.

ToTylkoCzłowiek wystąpił w ostatniej edycji programu o tatuażach w telewizji TTV. Jego największą pasją jest muzyka i tatuaże, ale miłość, której nie da się opisać słowami można zobaczyć w jego najnowszym teledysku. To jego symboliczny utwór napisany dla swojej córki.

Do singla “Mia” powstał wzruszający teledysk, który podkreśla więź i siłę największego uczucia, czyli miłości ojca do córki.

ToTylkoCzłowiek na Instagramie: www.instagram.com/totylkoczlowiek_official

 

fot. materiały promocyjne

Jedna odpowiedź do “ToTylkoCzłowiek z emocjonalnym utworem “Mia” [RECENZJA]”

Leave a Reply