Swiernalis w utworze “Nagasaki” Nosowskiej!

Kayax świętuje swoje dwudziestolecie poprzez akcję “Kayax XX Rework”, w ramach której artyści odświeżają największe hity z katalogu wytwórni. Teraz do akcji dołącza Swiernalis, który postanowił sięgnąć po utwór “Nagasaki” z ostatniego albumu Nosowskiej “Basta”.

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja “Kayax XX Rework”, w której Artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. Do tej pory w akcji wzięli udział: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Arek Kłusowski, Ania Leon, Julia Wieniawa w duecie z Kubą Karasiem, Natalia Przybysz, Reni Jusis, Cooks, Sarsa, Skubas w duecie z Basią Wrońską, thekayetan, Kayah w duecie z Julią Wieniawą, zespół Muchy czy Nosowska.

W tym tygodniu do akcji dołączają kolejni Artyści. Pierwszym z nich jest Swiernalis, który przygotował swoją wersję singla “Nagasaki” z repertuaru Nosowskiej. Utwór oryginalnie znalazł się na albumie “Basta” wydanym w 2018 roku.

Swiernalis o swojej wersji utworu “Nagasaki”:
Świadomie zdekonstruowałem utwór tandemu Nosowska/Fox Król, bo świętokradztwo to często cena rozwoju w sztuce, a oboje dopuszczali się tego w swoich karierach – czyniąc je wyjątkowymi. Ostatni rok nie był najprostszym dla mnie czasem, chwilami biłem się z zagrożeniem niepewności odbudowy po wewnętrznych bataliach. Dlatego w słowach refrenu odnalazłem idealną manifestację tego jak widzę czas przyszły, z charakterystyczną dla Nosowskiej przesadą, w której stylu od lat odnajduję geniusz. Uciekłem w oniryzm zmieniając wydźwięk utworu, adresując śpiewane słowa jednocześnie do autorki tekstu, jak i kobiecego pierwiastka we mnie – czasem mam wrażenie, że dzięki niemu jeszcze nie wybuchłem.

“Nagasaki (Kayax XX Rework)” jest już 15. utworem, który ukazał się w ramach akcji “Kayax XX Rework”. Zwieńczeniem trwającej rok akcji będzie specjalny dwupłytowy album, który ukaże się jeszcze w tym roku.

 

 

Leave a Reply