Wojtek Mazolewski Quintet i Fisz we wspólnym utworze “Syrop”

Utwór “Syrop” został nagrany przez zespół Wojtka MazolewskiegoFisza z okazji 11. rocznicy wydania albumu WMQ “WOJTEK w CZECHOSŁOWACJI”.

Utwór powstał z okazji 11. rocznicy wydania albumu WMQ „WOJTEK w CZECHOSŁOWACJI” i dedykowany jest Maceo Wyro z kolektywu Niewinni Czarodzieje.

fot. materiały prasowe

Wydany w 2011 album Wojtek Mazolewski Quintet „WOJTEK w CZECHOSŁOWACJI” został nagrany z kolektywem DJ’skim Niewinni Czarodzieje. Tworzyli go Maciej Goliński, czyli Envee (współautor i producent) oraz Maciek Wyrobek, czyli Maceo Wyro.

Maceo zmarł nagle w maju 2014. Przez lata swojej pracy był dobrym duchem środowisk jazzowych, hip hopowych i klubowych. Swoją kolekcją winyli i nową muzyką zarażał świeżymi pomysłami i dobrą energią. Prowadził autorskie audycje „Dziani wąsacze” oraz  „Kosmos”.  Współpracował z takimi artystami, jak Tomasz Stańko, Monika Brodka, Novika, Pink Freud czy Maria Sadowska.

Wspominając Maceo Wyro w przeddzień rocznicy jego urodzin (13.10.1971), Wojtek Mazolewski Quintet i Fisz prezentują premierowy utwór „Syrop”. Artyści są wdzięczni Maćkowi za inspiracje oraz wspólnie i twórczo spędzony czas.

WMQ i Fisz aktualnie prezentują nowy utwór „Syrop” na żywo na trasie WMQ TOUR 2022:

23.10. – Gdańsk (Fisz/Kwiat Jabłoni/Zalewski)
05.11. – Katowice (Kwiat Jabłoni/Artur Rojek/Piotr Rogucki/Miuosh/Szczyl)
05.11. – Katowice (Kwiat Jabłoni/Artur Rojek/Piotr Rogucki/Miuosh/Szczyl)
05.12. – Szczecin (Fisz/Król/Artur Rojek/Spięty)

 

Leave a Reply