Izabella Konar prezentuje album “Krople rosy”

“Krople rosy” to album Izabelli Konar, który został nagrany przez artystkę do słów Agnieszki Kuchnia-Wołosiewicz. Na płycie znalazły się kompozycje będące mieszanką stylistyczną piosenki poetyckiej, ballady i folku.

fot. materiały prasowe

Izabella Konar (Isa Conar) przeszła wszystkie szczeble muzycznego wykształcenia: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu i w Lublinie w klasie gitary klasycznej oraz studia w Instytucie Artystycznym na kierunku Wychowanie Muzyczne Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i w Poznańskiej Akademii Muzycznej – Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki w Poznaniu, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki.

W 1997 roku z zespołem Alca Prim otrzymana nagroda główna na konkursie „Kozienalia” w Lublinie. W 2005 wygrała w Plebiscycie Radiowym „Przebojem na Antenę” z zespołem CONAR. Współpracowała z zespołami Alchemia, Exit oraz takimi muzykami jak Jean Michel Roussierre, Helmut Fischer,Ulrik Kilstrom, Marek Dugovic, Jim Rustermayer i Mark Stevens i inni. W 2020 roku otrzymała wyróżnienie w Konkursie Piosenki „Strojne w biel” w Lublinie.

W 2019 roku wydała dwie płyty, są to “Kwiatek czysty (pieśni neośredniowieczne)” dofinansowany w ramach stypendium artystyczne marszałka województwa lubelskiego oraz “Psalmy staropolskie i staro-cerkiewno-słowiańskie”  w ramach projektu stypendialnego Prezydenta Miasta Lublin. W roku 2021 wydała trzeci album “Pieśni patriotyczno-historyczne” otrzymała również oraz stypendium artystyczne marszałka województwa lubelskiego.

31 maja 2022 roku wydała czwarty album „Krople rosy” skomponowany do wierszy Agnieszki Kuchni – Wołosiewicz. Jest to poezja świecka, ballady z nutą folku góralskiego. 28 sierpnia 2022 ukazał się piąty album „Dotykam deszcz”. Jest to płyta jubileuszowa z okazji 30-lecia pracy twórczej Anny Czachorowskiej, na którą Izabella Konar skomponowała 10 piosenek. Album zawiera trzy kompozycje innych twórców, tytułową piosenkę „Dotykam deszcz” skomponował Andrzej Rybiński.

Izabella Konar aktualnie tworzy kompozycje na kolejny album zawierający Psalmy starohebrajskie oraz przygotowuje także album w języku słowackim. Artystka promuje swoją twórczość oraz lubelski region w kraju i za granicą. Niedawno wystąpiła w Wiedniu.

 

 

Jedna odpowiedź do “Izabella Konar prezentuje album “Krople rosy””

Leave a Reply