ŁZY z albumem „Miłość w czasach samotności” na 25-lecie istnienia zespołu!

„Lat minęło dwadzieścia i pięć…”. Dziewiąty album studyjny Łez zatytułowany „Miłość w czasach samotności”, ukazał się w 25. rocznicę założenia zespołu. Płyta zawiera wyłącznie premierowe piosenki.

Muzycy mówią o nowym albumie:

Jakoś tak się złożyło, że już ponad ćwierć wieku trwa ta nasza wspólna „zabawa, zabawa, zabawa…”. To dzięki Tobie i z Tobą możemy, jako zespół Łzy, wciąż „brać udział w grze” i „po szczęście wspinać się na palcach”. I „nieważne czy z wiatrem czy pod wiatr”, bo z takim wsparciem, jakie dają nam odbiorcy naszej twórczości, wiemy, że to wszystko ma sens. Czasem ta nasza przygoda „ma gorzki smak”, a „z tyłu ciągnie się cień”. Jesteśmy jednak przekonani, że jeszcze długo ta „nieuchwytna meta będzie dwa kroki stąd” i jeszcze nie raz „pozwolisz zabrać się na wspólny lot”.

fot. materiały prasowe

*****

Zawartość albumu, który uświetnia 25-lecie działalności grupy, to piętnaście premierowych piosenek. Pięćdziesiąt minut muzyki, która nie zawsze daje się zaszufladkować oraz intrygujące, skłaniające do refleksji teksty to elementy składające się na wizytówkę zespołu. Ponadto sugestywne, pełne pasji interpretacje wokalne Sary Chmiel-Gromali oraz żywe, ekspresyjne partie gitarowe to z pewnością mocne strony tej płyty.

Sam tytuł może sugerować, że kompozycje składają się na swego rodzaju album koncepcyjny, gdzie głównymi motywami są właśnie miłość i samotność. Kwestie produkcyjne to też nowa jakość. Tym razem zespół sam podjął się produkcji płyty, a osobami odpowiedzialnymi za ostateczne brzmienie byli Arek Dzierżawa i nowy gitarzysta grupy Daniel Arendarski.

Album Łzy „Miłość w czasach samotności” jest dostępny w serwisach cyfrowych i w wersji fizycznej: https://www.empik.com/milosc-w-czasach-samotnosci-lzy,p1290809052,muzyka-p

*****

Skład zespołu Łzy:

Wokal: Sara Chmiel-Gromala
Gitara: Daniel Arendarski
Bas: Arkadiusz Dzierżawa
Gitara: Rafał Trzaskalik
Klawisze: Adrian Wieczorek
Perkusja: Dawid Krzykała

 

fot. okładka płyty

 

Leave a Reply