Adam Bień prezentuje nowy utwór. Posłuchaj singla “Jesteś i kusisz” [RECENZJA]

“Jesteś i kusisz” to najnowsza propozycja Adama Bienia. Utwór utrzymany jest w stylistyce klasycznej muzyki pop. Do singla powstało lyric video.

Nowa propozycja Adama Bienia zatytułowana “Jesteś i kusisz” pokazuje zamiłowanie wokalisty do klasycznie brzmiącej muzyki pop lat 90., kiedy to melodia stanowiła fundament dobrze skonstruowanej piosenki. Artysta postawił więc na swobodnie prezentującą się kompozycję, w której nie znajdziemy żadnych zbytecznych wypełniaczy, ani modnych elementów, mających zbliżyć się do nadmiernie przeprodukowanej, współczesnej muzyki z tego gatunku. Przez to, utwór ma płynną konstrukcję, dobrze dopasowaną do predyspozycji wokalnych Adama.

fot. okładka singla

To przy okazji bardzo radiowy numer, zapadający w pamięci słuchacza po kilku przesłuchaniach. Może chwilami jego formuła wydaje się zbyt bezpieczna, jednak takie było założenie – stworzyć piosenkę, która w należyty sposób będzie nawiązywać do tzw. muzyki środka. Dlatego w takim kolorycie, nowa propozycja wokalisty broni się, a jej wartość leży właśnie w tym, że nie znajdziemy tu prób wpisania się w jakiś modny nurt, choć jej przekaz jest bardzo uniwersalny (zarówno od strony muzycznej, jak i tekstowej). Dzięki temu Adam Bień pozostaje wierny sobie oraz własnym zapatrywaniom artystycznym.

I nawet jeśli nie znajdziemy w utworze “Jesteś i kusisz” znaczącej oryginalności, to łatwo dostrzeżemy pewne elementy dodające uroku, co sprawia, że jego malowniczy klimat nie umyka naszej uwadze. Nowy singiel należy traktować jako wstęp do czegoś jeszcze bardziej angażującego, bo  jak wiemy, artysta jest od lat sprawnie działającym kompozytorem i autorem tekstów (słowa i muzyka powstały tym razem we współpracy z Józefem Woźnicą).

*****

„Jesteś i kusisz” to historia pierwszego spotkania dwojga ludzi i miłości od pierwszego wejrzenia. Utwór utrzymany jest w stylistyce klasycznego żywego grania pop, bez zbędnej elektroniki, w myśl zasady, że dobra kompozycja, melodia i tekst nie potrzebują zbędnego czarowania w produkcji muzycznej – mówi o singlu Adam Bień.

Adam Bień – wokalista, kompozytor, producent, autor tekstów prezentuje swój najnowszy singiel „Jesteś i kusisz” wraz z klimatycznym lyric video. Artysta znany z tworzenia wyjątkowo oryginalnych i chwytliwych melodii, tym razem postawił na opowieść o szczerej i silnej miłości.

fot. materiały promocyjne

POSŁUCHAJ W SERWISACH STREAMINGOWYCH: https://e-muzyka.ffm.to/adambienjestesikusisz

 

Leave a Reply