Roman Walczak prezentuje nowy utwór. Posłuchaj singla “Wielki sen”

“Wielki sen” to premierowy utwór gitarzysty Romana Walczaka, który na koncie ma m.in. współpracę ze Steve’m Hackettem.

Nowy utwór zatytułowany “Wielki sen” to połączenie elektryzującego rytmu i melancholijnego nastroju. To sen zrodzony z tęsknoty i nadziei. To wielki-mały projekt, nad którym pracowałem ostatnich kilka miesięcy. To Wielki sen – muzyka w sam raz na przełom lata i jesieni. W utworze gościnnie pojawiła się wokalistka Julia Bury oraz wiolonczelistka Anna Furkałowska.

Utwór dedykowany pamięci Tadeusza Hofmana.

fot. materiały prasowe

Roman Walczak to były gitarzysta trójmiejskiego zespołu Revan, obecnie rozwijający karierę solową. To zarazem jedyny polski artysta mogący poszczycić się współpracą z samym Steve’m Hackettem, legendarnym gitarzystą Genesis, który nagrał z nim entuzjastycznie przyjęty utwór “Czarny pocałunek“.

Wydany w zeszłym roku album “Taniec dwóch księżyców” był jedną z najgorętszych premier płytowych z gatunku rocka progresywnego. W tym roku Roman wydał singiel “Wielki sen“, będący kolejnym wyjściem poza bariery stylistyczne. Jest on pomostem między pierwszą a druga płytą, której nagrywanie rozpocznie się już tej jesieni. Premiera singla na platformach streamingowych odbyła się 15 września. 

 

Okładka autorstwa Macieja Grochota @animisiewasz

Jedna odpowiedź do “Roman Walczak prezentuje nowy utwór. Posłuchaj singla “Wielki sen””

  1. Debiutancka płyta Romana (“Taniec Dwóch Księżyców”) jest rewelacyjnym i niezwykle dojrzałym wydawnictwem, pełnym ciekawych i świetnych kompozycji. Nowy singiel trzyma wysoki poziom, tylko wzmagając apetyt na więcej! Czekam na drugi krążek z niecierpliwością.

Leave a Reply