Odkrycie ostatnich miesięcy Dawid Tyszkowski prezentuje nowy utwór “Nie poznaję Cię”

Chwilę po wydaniu doskonale przyjętej debiutanckiej EPki, Dawid Tyszkowski dzieli się kolejnym singlem. Nowa piosenka artysty zatytułowana jest “Nie poznaję cię”.

Dawid Tyszkowski – jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny, nie zwalnia tempa. Zaledwie trzy miesiące temu wydał doskonale przyjętą przez recenzentów i publiczność EPkę “Nadal nie śpię”, a już dziś zaskakuje nowym singlem.

fot. materiały prasowe

Nowa piosenka młodego reprezentanta FONOBO Label zatytułowana jest “Nie poznaję Cię” i może nieco zaskoczyć wszystkich fanów dotychczasowej twórczości Dawida. Artysta zdradza, że dla niego jest to utwór eksperymentalny. Jak sam mówi: Zaczyna się klasycznie, od akustycznych dźwięków, ale wraz z nadejściem refrenu wszystko się zmienia. Na moment porzucam elementy mojej twórczości, które do tej pory stanowiły jej fundamenty. W refrenie nie ma tekstu ani gitar, a wszystkie emocje oddaje brzmienie syntezatorów oraz perkusji.

Autorem słów i melodii utworu jest Dawid Tyszkowski, a nad produkcją numeru niezmiennie czuwał Patrick The Pan, z którym artysta pracował również nad swoją debiutancką EPką. Piosence towarzyszy klip stworzony przez Igora Szwęcha.

Z muzyką związany od dziecka. Mimo młodego wieku, tworzy dojrzałe i pełne emocji teksty, które z łatwością zmienia w oryginalne muzyczne kompozycje. Jego nieodłącznym atrybutem jest gitara, bez której nie wyobraża sobie pracy. Jak sam mówi, podczas tworzenia, musi ją choćby trzymać w dłoniach – dzięki temu pomysły same wpadają mu do głowy. Swoją twórczość opiera na tym co czuje i słyszy. Cały czas poszukuje nowych inspiracji i eksperymentuje z różnymi gatunkami.

6 czerwca 2022 r. wydał debiutancką EP-kę “Nadal nie śpię”, nad którą od strony produkcyjnej czuwał Patrick The Pan, a tydzień później zagrał na scenie Męskiego Grania swój pierwszy koncert. 

 

Leave a Reply