Ola Bieńkowska z nowym utworem. Posłuchaj singla “Barwy wojenne” [RECENZJA]

“Barwy wojenne” to premierowy utwór Oli Bieńkowskiej, do którego powstał teledysk. Artystka ma na koncie długoletnią współpracę z Australian Pink Floyd i Brit Floyd oraz solowy album.

Utwór “Barwy wojenne” wydaje się zupełnie nowym rozdziałem w działalności artystycznej Oli Bieńkowskiej. Wcześniej wokalistka nie czerpała w tak bezpośredni sposób z muzyki pop, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę jej jazzujący album “Résumé (Take One)” z 2012 roku. Jednocześnie długo trzeba było czekać na autorską odsłonę artystki, która w sposób niezwykle świadomy sięga po to, co na dzień dzisiejszy jest dla niej interesujące. Czuć w tym zaangażowanie i pasję, a przede wszystkim staranność wykonania, co rzuca pozytywne światło na jej premierową piosenkę.

fot. materiały prasowe

Jest w tym odrobina nieprzesadnego rozmachu, ale też duża porcja świeżości, co w przypadku takiej muzyki staje się bardzo istotne. W zmaterializowaniu pewnych pomysłów pomógł Oli – Miłosz Wośko, natomiast za warstwę liryczną odpowiada ceniony autor tekstów – Janusz Onufrowicz. Całość została więc zaprezentowana w profesjonalny sposób, dopominając się zauważenia poprzez nienachalną przebojowość. W samej kompozycji obok współczesnych rozwiązań znajdziemy namiastkę musicalowego wyrazu, co w przypadku wokalistki nie powinno dziwić. Może brakuje czegoś, co na dłużej przykułoby uwagę słuchacza, jednak warto dodać, że artystka nie starała się iść w stronę komercyjnej pospolitości, choć wymiar “Barw wojennych” jest bardzo piosenkowy. Na pewno ten pierwszy ślad, który zostawiła po sobie Ola Bieńkowska rozbudza zainteresowanie, stanowiąc przy okazji wnikliwą opowieść o tym, żeby kroczyć przez życie odważnie. Czekamy na więcej.

*****

“Barwy” to taki pojedynek ducha z duszą, wewnętrzne sumo, karate osobowości z pragnieniami, esencja budzenia się do życia. To piosenka o codziennej walce ze sobą, o przekraczaniu własnych granic, o odwadze i sięganiu po to, o czym się w głębi duszy marzy, mimo strachu i obaw. O zderzeniu własnego obrazu siebie z tym, co chce (lub nie chce) widzieć otoczenie. To próba bycia lepszym, bardziej zgodnym ze sobą. Energetyczny kop, skok adrenaliny, gotowość do podejmowania wyzwań.

Aleksandra Bieńkowska – polska wokalistka, aktorka, tłumaczka, lektorka i producent telewizyjny. Przez pięć lat była związana z The Australian Pink Floyd Show, śpiewała także w Brit Floyd The Pink Floyd Tribute Show. Obecnie artystka pracuje nad autorskim repertuarem. Wraz z TAPFS zagrała na licznych festiwalach w Europie (Rock Werchter w Belgii, Arrow Rock w Holandii, Isle Of Wight Festival w Wielkiej Brytanii, Malta Jazz Festival, Sudoeste Festival w Portugalii, Sweden Rock Festival, Liverpool Pops, Derby Rock and Blues Festival i inne). Z Brit Floyd wystąpiła też na festiwalu Glastonbury Festival w 2011 roku.

Zagrała rolę Sary w musicalu “Taniec wampirów” w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, jedną z głównych ról we współczesnej edycji musicalu “Złe Zachowanie” Andrzeja Strzeleckiego, rolę Hermii w “Śnie Nocy Letniej” w Teatrze LIPA w Liverpoolu. Jako pierwsza polska aktorka British National Student Theatre Company występowała na festiwalu Fringe w Edynburgu. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Artystka ma na koncie wydany w 2012 roku album “Résumé (Take One)”. 

Słuchaj utworu “Barwy wojenne” w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/olabienkowskabarwywojenne

 

Leave a Reply