Marzena Majcher z albumem “Muzyka z filmu Amatorzy”

„Muzyka z filmu Amatorzy” to najnowszy album Marzeny Majcher – kompozytorki muzyki filmowej oraz współczesnej.

Jej ścieżka dźwiękowa do filmu „Amatorzy” Iwony Siekierzyńskiej, została uhonorowana Nagrodą na Festiwalu Filmowym 10. Grand Prix Komeda (2021). Jest to muzyka filmowa z elementami jazzu wykonana przez czołowych muzyków z Trójmiejskiej sceny jazzowej.

„To co najbardziej cenne w kompozycjach Marzeny Majcher, to szukanie nowych muzycznych światów, niekonwencjonalne pomysły, zderzanie ze sobą różnych pozornie nieprzystających do siebie poetyk, czy instrumentów – nade wszystko stylistyczna różnorodność”. – Jerzy Armata – Magazyn Filmowy

fot. okładka albumu

Film “Amatorzy” Iwony Siekrzyńskiej jest poruszającą opowieścią o przełamywaniu barier i byciu artystą. W “Amatorach” występują niepełnosprawni intelektualnie aktorzy z Teatru Biuro Rzeczy Osobistych (BRO) oraz znani aktorzy – Roma Gąsiorowska, Wojciech Solarz, Anna Dymna. Film otrzymał kilkanaście prestiżowych nagród w tym Nagrodę Główną na Międzynarodowym Festiwalu „Mastercard Off Camera” w Krakowie (2021).

MARZENA MAJCHER – kompozytorka muzyki filmowej, teatralnej oraz współczesnej muzyki poważnej. Studiowała Kompozycję na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie pod kierunkiem Krzysztofa Knittla oraz Gitarę Klasyczną w Akademii Muzycznej w Łodzi. Autorka muzyki do ponad 35 filmów, sztuk teatralnych i seriali. W jej dorobku znajdują się kompozycje na zespoły kameralne i orkiestrę symfoniczną. Filmy z jej muzyką były wielokrotnie nagradzane i prezentowane na Festiwalach Filmowych na całym świecie. Jej znane prace, to muzyka do filmów: A French Woman, Hanoi – Warszawa, sztuki teatralnej Kobro, muzyka do Oprawy TVP Kultura, kompozycje – Chemistry of Love, Figures, 88 Fractals. Tworzy kompozycje interdyscyplinarne oscylujące na pograniczu muzyki i nauki. Korzysta z najnowszych technologii w muzyce – używa interaktywnego Exformera. Koncertowała w kraju i za granicą, m.in. na Music Festival Ecos Urbanos w Meksyku (Mexico city 2017 i 2018), 14th International Festival of Contemporary Music and Visual Arts (Bydgoszcz, 2018) w Planetarium – Centrum Nauki Kopernik (Warszawa 2017). Laureatka wielu nagród, jej płyta Budyń została uznana za „Wydarzenie muzyczne roku 2011” na Festiwalu Sztuki Współczesnej Re:wizje_5 (Warszawa 2011). Stypendystka Ministerstra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017r.). Brała udział w konkursach kompozytorskich, m.in.: The MUSE-IC project (Francja, Paryż 2018) oraz International Confederation of Eloctroacustic Music-CIME/ ICEM (Moskwa 2017).

Ma na koncie trzy albumy w tym “Chemistry of Love”. Jej najnowsza kompozycja “The Code of Life” w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Viva miała swoje prawykonanie w Studio Polskiego Radia im. Lutosławskiego S1 w Warszawie w maju 2022r. (www.marzenamajcher.manifo.com)

 

fot. materiały prasowe

 

Leave a Reply