Michał Szpak prezentuje nowy utwór “(mrok) Warszawianka”

“(mrok) Warszawianka” to muzyczny i wizualny autoportret oraz właściwy debiut Michała Szpaka. Utwór powstał we współpracy z Martinem Lange i Biszem.

Utrzymany w klimacie alternatywnego popu utwór, z niepokojącym, nerwowym rytmem, opowiada o życiu samego artysty w Warszawie. Jak czytamy w opisie do singla, “(mrok) Warszawianka” to muzyczny i wizualny autoportret oraz właściwy debiut artysty, wyczekiwany przez niego samego.

Trzy lata temu Szpak zniknął, by w obecności swojego czworonogiego cerbera Hektora, móc tworzyć i szukać swojej tożsamości muzycznej. Była to wyboista, osobliwa i międzygalaktyczna podróż, której właśnie nastał kres.” – wyznaje wokalista.

Teledysk ukazuje mroczny klimat nocnej Warszawy.

fot. materiały promocyjne

Trzy lata temu Szpak zniknął, by w obecności swojego czworonogiego cerbera Hektora, móc tworzyć i szukać swojej tożsamości muzycznej.  Była to wyboista, osobliwa i międzygalaktyczna podróż, której właśnie nastał kres. Po sensacyjnych premierach „Halo Wodospad” i „24na7”, gdzie Michał Szpak zintegrował swoje wizerunkowe szaleństwo z ekstrawagancją muzyczną nadszedł czas na pierworodnego singla, zapowiadające jego album zatytułowany „NADWIŚLAŃSKI MROK”.

Twórcy utworu to sam artysta oraz panowie z Martin Lange i raper Bisz. Jesienią ukaże się nowa płyta, którą wyprodukowali właśnie Michał Lange i Marcin Makowiec z duetu Martin Lange. Premiera singla odbyła się w ostatnią sobotę na Fest Festivalu. Opowiada o trudnym życiu w jego ukochanym mieście Warszawie.

 

Leave a Reply