Klaudia Magica w stylowej americanie. Posłuchaj utworu “Radio”

Klaudia Magica to polska artystka, która odważnie wkracza na muzyczny rynek pokazując, że pop, w którym słychać gitary czy banjo, ma się bardzo dobrze. Jednym z jej premierowych singli jest utwór “Radio”.

fot. materiały prasowe

Klaudia Magica, a w zasadzie Klaudia Majkowska, bo tak naprawdę nazywa się ta artystka, jest związana z muzyką americana od najmłodszych lat. Po raz pierwszy stanęła na scenie już w 2009 roku, co pozwoliło jej obyć się z publicznością i zyskać doświadczenie sceniczne. Miało to miejsce w Mrągowie, gdzie wykonała takie utwory jak “Blue Bayou” Lindy Ronstadt, “All Jacked Up” Gretchen Wilson oraz “You’ve Got a Friend” Carole King. Na kilka kolejnych lat Klaudia wyjechała do USA, a czas tam spędzony stał się dla niej ogromną inspiracją.

Klaudia Magica w 2021 roku przyjęła zaproszenie do występu na jubileuszowym koncercie 40-lecia Pikniku Country w Mrągowie, na którym wystąpiła już jako dojrzała i pewna kolejnych muzycznych kroków artystka. Bardzo dobrze przyjęty występ zapoczątkował prace nad debiutanckim albumem, którego premiera przewidziana jest na początek 2023 roku.

Pierwszym singlem zapowiadającym wspomniane wyżej wydawnictwo jest utwór „To jest mój czas”, który pojawił się również w wersji angielskiej. Kompozytorem utworu jest Thomas Karlsson ze Szwecji, znany szerszej publiczności m.in.  jako autor przeboju Margaret „Thank you very much.”

Drugim singlem został utwór „Radio”, który nawiązując do gatunku country przynosi dużo popowego i letniego brzmienia. Po mocnym otwarciu z ‘To jest mój czas’ , który stawiał na siłę i indywidualność, nowy utwór to raczej lekkość, zabawa i zalotność. Tekst ‘Radia’ jest autorstwa wokalistki i jest opisem kiełkującego związku, w którym mimo komplikacji warto się po prostu oddać chwili, cieszyć uczuciem i żyć tu i teraz a wszystko to w rytmie muzyki płynącej prosto z serca.

Klaudia Magica obecnie przygotowuje swój debiutancki album w szerokopojętym stylu americany. Jest to ukłon wobec wielu lat, które artystka spędziła mieszkając w USA i czerpiąc stamtąd inspiracje. Na scenie Klaudia to wulkan energii, więc nie mylcie tego z grzecznym folkiem! Choć utwory różnią się od siebie charakterem, wszystkie są dynamiczne i bogate instrumentalnie. Warto wspomnieć, że artystka do współpracy przy albumie zaprosiła cenionych muzyków – producenta Macieja Wasio, gitarzystę i kompozytora Roberta Cichego. Ponadto, podczas tegorocznego Pikniku Country w Mrągowie podczas autorskiego koncertu „To jest mój czas”, który Klaudia zagrała ze świetnym zespołem, u boku artystki na scenie jako gość pojawiła się Agata Karczewska, wokalistka posiadająca jeden z najbardziej charakterystycznych głosów młodego pokolenia.

Największe inspiracje Klaudii to Shania Twain, Miley Cyrus, Pink, Beth Hart oraz Carrie Underwood.

Prywatnie artystka jest kolorowym ptakiem, uwielbia zaskakiwać modą i posiada wielką kolekcję kapeluszy kowbojskich.

 

 

Leave a Reply