Natalia Szczypuła zapowiada debiutancki album! Posłuchaj utworu “Teraz i tu”

“Teraz i tu” to nowy utwór, który jest oficjalną zapowiedzią debiutanckiego albumu Natalii Szczypuły. Debiutancka płyta ukaże się 22 września pod naszym patronatem medialnym.

Najnowszy singiel Natalii Szczypuły to utwór w klimacie dobrego, klasycznego R’n’B i soulu. Za produkcję piosenki odpowiada wybitny pianista, aranżer i producent – Łukasz Bzowski. Razem z Natalią stworzył utwór bujający od pierwszych dźwięków, hipnotyzujący ciepłymi brzmieniami, wprowadzający w soulowy trans. Cechą charakterystyczną utworów Natalii są powtarzające się motywy – zapamiętywalne melodie, które zostają w głowie długo po wysłuchaniu piosenki. “Teraz i tu” także opiera się na soulowej frazie, która wzbogaca piosenkę i nadaje jej charakteru.

fot. materiały prasowe

 

Utwór opowiada o miłości, tekstem nawiązując do rytmicznego, groovowego charakteru piosenki – przyspieszony puls, bijące gęściej serce, pulsujący rytm.

Towarzyszący piosence teledysk, to dzieło Bartka Kochanka (DJ BRK) i Kasi Kochanek. Klip podobnie jak piosenka hipnotyzuje kolorami, ruchami, kadrami.

*****

„Utwór powstał spontanicznie i nagle siadłam przy pianinie, a spod palców zaczęły płynąć akordy. Tekstu szukałam długo, początkowo zwrotki brzmiały zupełnie inaczej, a refren roboczo śpiewałam po angielsku. Dopiero gdy Łukasz nadał piosence ten soulowy kształt, przyszły do mnie odpowiednie słowa. Piosenka ma otulać, bujać i koić. Mam nadzieję, że właśnie w taki sposób zadziała na słuchaczy” – Natalia Szczypuła

*****

Natalia Szczypuła – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, vocal coach. Finalistka The Voice of Poland w 2020 roku, zwyciężczyni Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2021.

Wokalistka soulowa, popowa, jazzowa. W swojej muzyce  łączy ze sobą różnorodne style, wzbogacając je sporą dawką popowej lekkości. 

Studiowała wokalistykę na London Centre of Contemporary Music w Wielkiej Brytanii. Od lat aktywnie uczestniczy we wrocławskim oraz ogólnopolskim świecie artystycznym, występując w klubach muzycznych i wielu instytucjach kulturalnych (Narodowe Forum Muzyki, Filharmonii Dolnośląskiej, itp.). Usłyszeć ją można także na muzycznych festiwalach w całej Polsce: Vertigo Summer Jazz Festival, Vertigo Summer Blues Festival, Craft Open Wrocław, Sącz Jazz Festival, czy wspomniany wcześniej Ladies Jazz Festival Gdynia.

Koncertuje również za granicą, np. w londyńskich klubach (Amersham Arms, The Cube, itd.), w 2019 roku koncertowała w Chinach w ramach „Polish Games – Creative Poland: The Concert“, gdzie u boku Natalii Grosiak (Mikromusic) wykonała utwory z polskich gier komputerowych.

Użyczyła swojego głosu do ścieżki dźwiękowej spektakli “Siostra i Cień”, “Café Panique”, “Dryl” oraz filmu “Błoto” (2018), dzięki czemu jej nazwisko można odnaleźć na Filmwebie.

*****

Singiel “Teraz i tu” zapowiada płytę artystki, której premiera zapowiedziana jest na 22 września 2022 roku i ukaże się pod naszym patronatem medialnym.

 

fot. okładka singla

 

 

Leave a Reply