Brevka z wakacyjnym przebojem “Jeszcze tylko” [RECENZJA]

Brevka kontynuuje współpracę z gitarzystą i kompozytorem Jackiem Królikiem. Efektem tego jest kolejny nowy utwór wokalistki zatytułowany “Jeszcze tylko”.

Brevka nabrała rozpędu. Po dwóch całkiem udanych singlach, artystka zaprezentowała kolejny nowy utwór zatytułowany “Jeszcze tylko“. Nie da się ukryć, że ponownie dostaliśmy starannie przygotowaną propozycję, która wpisuje się już w charakterystykę twórczości wokalistki. Ponownie zadbano o jakość kompozycyjną (muzyka Brevka i Jacek Królik), ale warto też zwrócić uwagę na wykonawstwo, bo to dzięki nienagannemu podejściu do interpretacji, ten utwór zyskuje na wartości. Od strony muzycznej znów mamy do czynienia żywą materią, która poprzez znamienny styl gitarzysty Jacka Królika kształtuje ukierunkowanie artystyczne tej piosenki.

fot. materiały prasowe (Anita Pakulska)

Jej odpowiednie zbalansowanie sprawia, że z jednej strony dostaliśmy zawodowe zgranie instrumentów, naprowadzające ten numer w stronę pop-rockowej konwencji i delikatnej americany. Z drugiej – to lekka, bezpretensjonalna propozycja, doskonale wpisująca się w okres trwającego lata, choć jej forma będzie znacznie dłużej aktualna niż jedynie podczas trwających wakacji. Za produkcję muzyczną ponownie odpowiada niezawodny Piotr Nowak, który jeszcze bardziej potrafi wyczuć intencje samej artystki. Warto dodać, że sam utwór niezwykle naturalnie prezentuje się w takim otoczeniu muzycznym, ale też w towarzystwie samej Brevki, która mocniej potrafiła zindywidualizować jego wymiar. Dzięki temu nie mamy wątpliwości, że to numer idący z faktycznym przekonaniem, co do kierunku muzycznego, który obrała wokalistka.

Jeszcze tylko” to przy okazji bardzo radiowa propozycja, z potencjałem na przebój, choć może jej istota nie jest tak silna, by stać się ponadczasowym szlagierem, kojarzącym się z artystycznymi dokonaniami Brevki. Warto jednak włączyć sobie w aucie, będąc gdzieś w drodze na urlopowy wypoczynek (swoją drogą Fiat 125p w teledysku też zwraca uwagę 😉 ). Niebanalnie, swobodnie i z pomysłem na formę muzyczną. Trochę w klimacie ostatnich dokonań Ani Wyszkoni. Jest dobrze.

*****

“Jeszcze tylko jedna noc. Jeszcze tylko jeden raz… Tęsknota to piękne, a zarazem przygnębiające uczucie. Każdy chyba za kimś tęskni, co znaczy, że kocha. A Ty za kim tęsknisz? Przekaż tę piosenkę osobie, która jest Ci bliska – pokaż, że pamiętasz, myślisz, czekasz…” – Brevka

Za produkcję muzyczną, aranżację i mastering odpowiada ponownie współpracujący z Robertem Chojnackim i Felicjanem Andrzejczakiem – Piotr Nowak. Obecnie wokalistka pracuje nad kolejnymi piosenkami.

Jacka Królika artystka poznała w styczniu podczas warsztatów tekściarskich TekstMisja w Zakopanem organizowanych przez ZAiKS. Wcześniej, przez trzy lata, jako wokalistka i autorka tekstów funkcjonowała w zespole Brevki, którego była współzałożycielką. Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się w czasach licealnych, przygoda z tekstem długo wcześniej.

*****

Tekst: Brevka Muzyka: Jacek Królik, Brevka

Produkcja: Brevka, Jacek Królik

Produkcja muzyczna, mix, mastering: Piotr Nowak

 

Leave a Reply