Mateusz Tranda z albumem “Rays of Hope”. Posłuchaj utworu “Healing Rain”

“Rays of Hope” to album gitarzysty Mateusza Trandy, który ukazał się 9 czerwca tego roku. Instrumentalne kompozycje powstały na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Jedną z nich jest utwór “Healing Rain”.

„Rays of Hope” to 12 kompozycji instrumentalnych gitarzysty akustycznego Mateusza Trandy powstałych na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Artysta zabiera słuchacza w podróż pełną emocji.

Muzyczne impresje oczarowują dźwiękiem. Gitarzysta pozwala nutom wybrzmieć z wyczuciem stosując pauzy i chwile ciszy. Umiejętnie łączy dobry warsztat instrumentalny z dużą wrażliwością. Wypełnione spokojem muzyczne opowieści dają odbiorcy ukojenie i chwilę wytchnienia od rozpędzonego świata.

fot. okładka płyty

Mateusz Tranda znajduje inspirację zarówno u wirtuozów gitary takich jak Laurence Juber, Eric Clapton czy Tommy Emmanuel, jak i w doświadczeniach codzienności, czy osobistych przeżyciach.

Nagrania zrealizowano w The ToneNation Studio w Kolonia Lgota 9 i 10 października 2021 roku.

 

Płyta nagrana na gitarze wykonanej w pracowni lutniczej Jacka Śliwy. Tylko pierwszy utwór nagrany na starej niemieckiej gitarze typu parlor. Całość nagrana na gitarze nastrojonej pół tonu niżej niż tradycyjny strój plus w 432Hz. Realizacja nagrań, miks i mastering – Szymon Białek.

 

Album “Rays of Hope” ukazał się fizycznie oraz jest dostępny w serwisach cyfrowych: https://linktr.ee/mateusztranda

*****

Tracklista:

1. Just A Few Notes About The Old Guitar Hanging On The Wall
2. Morning Delight
3. Scars
4. In Her Eyes
5. The Fall Trees
6. For Kuba I
7. For Kuba Ii
8. Lullaby For My Demons
9. Short Tune To The Moment
10. Healing Rain
11. Rays Of Hope
12. Wiem, Że Przyjdziesz

 

 

2 odpowiedzi na “Mateusz Tranda z albumem “Rays of Hope”. Posłuchaj utworu “Healing Rain””

Leave a Reply