Szczyl nagrał numer z… TRUSKAWĄ Z KOSMOSU!

“Powiększenie” to czwarty singiel tajemniczego producenta skrywającego się pod pseudonimem DJ BLIK. Tym razem produkcji towarzyszy także wokal nadmorskiego rapera, Szczyla.

Z ostatniej chwili: Kosmita o wyglądzie truskawki wylądował na naszej planecie, by ze swoim kumplem Szczylem dać Ziemianom imprezowy hit na lato.

Dwudziestodwuletni reprezentant Gdyni, który w październiku zeszłego roku debiutował albumem „Polska Floryda”, nawiązał współpracę zkosmicznym, mającym postać zhumanizowanej truskawki twórcą muzyki elektronicznej, czego efektem jest wspólny numer, budzący skojarzenia z Gorillaz oraz kolaboracją Mount Kimbie i King Krule.

fot. materiały prasowe

Choć wciąż nie ujawniono, kto stoi za projektem, wiadomo już, że DJ BLIK związany jest z warszawskim środowiskiem muzycznym – pojawia się w towarzystwie artystów takich jak Frank Leen, Michał Anioł, Wuja HZG, Mateusz Holak, Luke Jascz. Reprezentuje go wyluzowana, nieustannie oczekująca na imprezę truskawka 3D, deklarująca przyjaźnie z Crazy Frogiem i Jeżem Jerzym. DJ BLIK – przez długi czas komunikujący się jedynie za pomocą znaków specjalnych – szybko nauczył się polskiego i zaczął odkrywać kolejne karty w wywiadach.

W jednym z nich opowiada o swojej relacji ze Szczylem:

Jak się tu rozwaliłem, to Szczyl był pierwszą osobą, z którą się skumałem, więc zakładałem, że każdy tu będzie taki. Tak sobie wyobrażałem ziemian. […] wracając do Szczyla, to dobra mordka. Nie ma problemu z tym, że jestem truskawką z kosmosu.

W ich nowym wspólnym singlu nadmorski vibe przecina się z warszawskim życiem nocnym – sam tytuł nawiązuje do nieistniejącego już, kultowego klubu Powiększenie. Energetyczny muzycznie i gorzki w słowie utwór opowiada o samotności w tłumie oraz emocjonalnym wypaleniu. Organicznego sznytu całości dodał swoimi gitarami Wuja HZG, znany m. in. z zespołu EABS i ze współpracy przy najnowszym albumie Miłego ATZ.

Do „Powiększenia” powstał emocjonalny teledysk stworzony przez jednego z najbardziej utalentowanych reżyserów młodego pokolenia – Ice Bobo. Przedstawia niezwykły aktorski performance Bartłomieja Deklewy. Możemy w nim ujrzeć również Szczyla w niespotykanym dotąd wydaniu.

Singiel zwiastuje planowany na jesień tego roku album „Topia”,będący hołdem dla stołecznej kultury klubowej i kultowych dla muzyki elektronicznej miejsc w Warszawie. Co więcej, DJ BLIK zapowiada, że „Powiększenie” nie będzie ostatnim collabem wokalnym.

Leave a Reply