OS.SO i jej zaskakująca propozycja na lato. Posłuchaj singla “Nautyczny świt”

“Nautyczny świt” to nietypowa propozycja na lato od OS.SO. Do nowego utworu wokalistki i kompozytorki powstał teledysk.

Nautyczny świt to chwila >>pomiędzy<<, moment, w którym noc przechodzi w dzień, kształty powoli wyłaniają się z mroku, a jednocześnie na niebie wciąż widać gwiazdy, dzięki czemu możliwe jest określenie własnej pozycji wobec dwóch punktów odniesienia. W moich tekstach rzadko można znaleźć słowa pocieszenia – mówi artystka – ale “Nautyczny świt” przełamuje tę ponurą tendencję. To mój punkt orientacyjny – wewnętrzny dialog, którą prowadzę ze sobą, gdy mam wrażenie, że świat wali mi się na głowę.

fot. materiały promocyjne

Zależało mi na tym, żeby w warstwie muzycznej “Nautycznego świtu” zapisać ulotność i pozorną niedoskonałość chwili, dlatego zdecydowałam się na organiczne brzmienie utworu, intro stanowi nagrana przeze mnie leśna cisza, do współpracy zaprosiłam też znakomitych muzyków, Magdalenę Szczebiot (altówka), Bartosza Smorągiewicza (flet, saksofon), Dariusza Daniszewskiego (perkusja), Artura Szolca (perkusjonalia).

Każda z osób dołożyła do piosenki swoją wrażliwość i poczucie muzycznego czasu do mojej partii pianina i gitary basowej, jestem bardzo szczęśliwa, że udało się nam spotkać, choć tak naprawdę nie widzieliśmy się nawet przez chwilę – wszystkie ścieżki zostały zarejestrowane oddzielnie, podczas pandemicznego odosobnienia, naszą wspólną przestrzenią stała się muzyka.  

Nautyczny świt to kolejny singiel zapowiadający album “Lethe”, który ukaże się we wrześniu 2022 roku 

Na albumie znalazło się 11 autorskich kompozycji, zaaranżowanych i wyprodukowanych przez OS.SO. Jak tłumaczy artystka: “mam nadzieję, że muzyka z mojego albumu zadziała właśnie jak woda z mitologicznej rzeki zapomnienia – Lethe – i na kilkadziesiąt minut przeniesie słuchaczy w muzyczną przestrzeń, która nie znosi pośpiechu, gwałtowności i hałasu. Wiem, że to niedzisiejsze podejście do muzyki, ale chcę zaproponować odbiorcom coś innego niż formę krótkich singli”.

*****

OS.SO – kompozytorka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Jej głównym instrumentem jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Tworzy scenariusze do swoich teledysków i zajmuje się ich reżyserią. Literaturoznawczyni, pisząca muzykę i o muzyce – prowadzi autorską rubrykę w magazynie „Muzyk”, gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem. W 2022 ukaże się pełnowymiarowy album artystki “Lethe” (WM Records/Agora), wydanie płyty wsparły ZAiKS i STOART.

Nautyczny świt: https://ffm.to/OSSOnautyczny

 

Jedna odpowiedź do “OS.SO i jej zaskakująca propozycja na lato. Posłuchaj singla “Nautyczny świt””

Leave a Reply