KAŚKA z premierowym albumem “Dream of Connection”

Ambientowe wokale w połączeniu z syntezatorami i elementami alternatywnego popu. Istnienie między jawą a snem. Tak w skrócie można opisać premierowy album “Dream of Connection” KAŚKI, który ukaże się 24 czerwca.

Dream of Connection“, to efekt dwuletniego procesu poszukiwań, nowych odkryć brzmieniowych, cudownych kolaboracji, wielu błędów, lekcji, zmian i niesamowitego rozwoju. Ta płyta to muzyczna podróż poprzez świat elektroniki, dream popu, elementów jazzowych, ambientowych wokali i dubstepowo-trapowych rytmów.

fot. materiały prasowe

“Każdy utwór mówi o szukaniu głębokiego połączenia czy to z samą/samym sobą, z naturą, ze światem, z ludźmi, w relacji przyjacielskiej czy to miłosnej.”

“Mimo, że wszystkie piosenki zostały napisane, wyprodukowane i zmiksowane przeze mnie (a zmasterowane przez niezastąpioną Katie Tavini!), to proces tworzenia “Dream of Connection” jest dla mnie wspomnieniem kolaboracji ze wspaniałymi ludźmi i artystami. Jestem bardzo wdzięczna za ich talenty i gotowość do bycia częścią tego projektu. Mam nadzieję, że “Dream of Connection” zabierze słuchaczy w intrygującą podróż poszukiwań wewnątrz siebie a eklektyczny collage dźwiękowy tej płyty z kształtującego się dopiero nurtu “dreamy yo” przemówi do szerokiego grona odbiorców różnych gatunków muzycznych.” – Kaśka

*****

KAŚKA to miłośniczka tworzenia alternatywnych przestrzeni muzycznych. Wielbicielka elektroniki, jazzu, hip-hopu i szeroko pojętej muzyki ambient. Wokalistka, producentka i … nocny marek. Uwielbia noc, a jej nietypowe dźwięki i specyficzny klimat inspirują ją w procesie tworzenia. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Warszawie. Niedawno ukończyła produkcję muzyczną na prestiżowym uniwersytecie Goldsmiths w Londynie. Jest to kierunek, który kończyli tacy artyści jak James Blake, Rosie Lowe czy Katy B. Ma na koncie liczne koncerty w Barcelonie, La Coruñi, Kopenhadze, Warszawie i Londynie. Jej muzyka była grana w radio BBC Radio 6, NCCR, Glitterbeam Radio, North Manchester FM, TOK FM, Radio Gdańsk czy Chillizet Radio.

Premiera debiutanckiej EPki KAŚKI została uznana przez portal Polska Muzyka / Polska Płyta jako „niezwykle intrygujące wydarzenie”. “Seeds” to muzyczna podróż przez świat muzyki alternatywnej, w której artystka przełamuje jej bariery, przez co ucieka od szablonowych konwencji” (PP/PM).

Poza solowym projektem KAŚKA urozmaiciła wokalnie nie tylko słuchowisko Williama Shakespear’a ”Wieczór Trzech Króli…Królowych” w adaptacji i reżyserii Waldemara Modestowicza w radiowej Jedynce ale również audiobooka ”Tylko nie Mazury”, który pojawiał się we fragmentach w radio TOK FM. Zaaranżowała i zaśpiewała również wokale do piosenki zamykającej film dokumentalny „Ostatnie pokolenie”, który był pokazywany na tegorocznym festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Występowała na jednej scenie z Rosie Lowe w legendarnym EartH Hackney w Londynie. Zmiksowała również projekt Here Me Now londyńskiej grupy jazzowej Bojack.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply