Marcin Lakoś i jego nowy projekt. Posłuchaj utworu “Impreza jest nasza” [RECENZJA]

Marcin Laskoś powraca z nowym projektem muzycznym. Utwór “Impreza jest nasza” zapowiada album artysty zatytułowany “Pętla Samotności”.

Marcin Laskoś otworzył nowy rozdział w swoim życiu artystycznym singlem, który odbiega od jego wcześniejszych dokonań, czerpiących w znaczącej ilości z elektroniki i trapu. To nie znaczy, że zupełnie zrezygnował z ostatnich zapatrywań, choć więcej tu alternatywnej dynamiki, która jednak nie konstruuje łatwej do sprecyzowania formy muzycznej. Ta energia objawia się w podtekście poprzez ciekawie podkreślony przekaz i jakiś nie dający spokoju nerw. Należy zwrócić uwagę, że szorstki wokal w utworze “Impreza jest nasza” jest mocniej postawiony i to właśnie on – formujący tekst – staje się wymowny w takiej przestrzeni artystycznej.

fot. materiały prasowe

A ta wydaje się mimo wszystko dosyć powściągliwa, choć na tyle skutecznie zapętlająca się ze słowami, że także przyciąga uwagę swoim zmyślnie zaprezentowanym kolorytem.

Laskoś wie o czym i dla kogo śpiewa. Swój tekst oparł na wspomnieniach z dzieciństwa, kiedy to wypowiedź “impreza jest nasza” miała dla niego znaczenie pejoratywne. Stąd słowa padające wielokrotnie w tym utworze zaczynają być nieco irytujące. Można powiedzieć, że właśnie taki cel chciał uzyskać artysta, który odwrócił intencje związane z tytułowym sformułowaniem. Wyszło jakby intencjonalnie przewrotnie i przez to właśnie interesująco. Podsumowując, trzeba przyznać, że w takiej stylistyce, każdy element nowej propozycji muzyka składa się w jedną spójną całość. Także nie da się ukryć, że premierowy singiel rzuca pozytywne światło na przyszłe dokonania Marcina.

*****

“Sam tytuł “Impreza jest nasza” nawiązuję do mojego dzieciństwa, pamiętam jak bawiliśmy się z kuzynem i moja ciotka mówiła różne hasło, by nas zachęcić do zabawy, jednym z nich było “Impreza jest wasza”. Nie cierpiałem tych haseł tak szczerze, ale bez tego nigdy ten utwór by nie powstał. Sam utwór opowiada pewną historię, główny bohater traci kogoś i przez to zaczyna szaleć (to tak w bardzo mocnym skrócie). Zostało to też przedstawione w teledysku, który zrealizowałem wspólnie z ekipą filmową. Każda stylizacja opisuje stan psychiczny bohatera, aż w końcu “śmierć na scenie” jest pełnym szaleństwem.” – Marcin Laskoś

“Impreza jest nasza” to pierwszy utwór, który zapowiada płytę pt. “Pętla Samotności“.

Marcin Laskoś – multiinstrumentalista, wokalista, producent i songwriter. Nie boi się mieszać gatunków, z których czerpie inspiracje – finalnym rezultatem jego artystycznych poszukiwań jest połączenie popu z elektroniką i trapem. Wcześniej tworzył projekty z muzyką rockową i metalową.

*****

Słuchaj utworu “Impreza jest nasza” w serwisach cyfrowych: https://open.spotify.com/track/1lHuavHclVnp1c0idqSWXf?si=3ab0b674b426434

 

Leave a Reply