ColdFire z debiutanckim albumem “Dwa kolory życia”!

“Dwa kolory życia” to debiutancki album ColdFire, na których zespół porusza problemy współczesnego świata. Na płytę składa się 11 autorskich utworów oscylujących w okolicach muzyki pop-rockowej.

“Każdy z nas kocha muzykę od młodości. Znamy się już od dawna, choć nasza współpraca na polu muzycznym jakim jest granie rocka zaczęła się dopiero w 2018 roku. Skład i nazwa zespołu ukształtowała się w 2020 po ostatecznej krystalizacji kolektywu jakim jest ColdFire” – jak informuje zespół i dodaje:

fot. materiały prasowe

“Zaczęliśmy swoją wspólną zabawę z tą formacją od grania coverów, między które wplataliśmy coraz więcej autorskich kawałków. Po zagraniu kilku koncertów nastał czas pandemii, co zaowocowało sporą ilością autorskiego materiału napisanego podczas lockdownu. Paradoksalnie pandemia nam pomogła. Na początku 2021 roku zaczęliśmy nagrywać swoją pierwszą płytę studyjną. Pod koniec maja ukazał się krążek „Dwa kolory życia”.”

W swoich kompozycjach próbują zawrzeć problemy współczesnego świata. Ogółu i jednostki. Problemy takie jak różne alienacje, uzależnienia, ogólny upadek człowieczeństwa, totalne osiągnięcie dna. Ale także to, że jest jeszcze nadzieja i dobro na świecie. I to, że każdy może się zmienić, odnaleźć siebie od nowa, naprawić błędy. Życie nie jest wieloma odcieniami szarości, ale ma wyraźne dwa kolory. Przechodząc w siebie, mieszając i zacierając między sobą granice tworzą szarość, ale skrajnie są one dwa… Jak dobro i zło.

Jako zespół nie zamykają się w jednym gatunku muzycznym jakim jest rock, ale wzbogacają go o swoje pomysły, różne metrum, nawiązania do innych stylów muzycznych (nawet różne klimaty w obrębie jednego utworu), progresję itp. W składzie ColdFire znajdują się zarówno muzycy z wykształcenia jak i samoucy.

*****

Skład zespołu:

Szymon Binek – bas

Błażej Rzepka – gitara rytmiczna, wokal

Szymon Panek – instrumenty klawiszowe

Tomasz Mizerny – perkusja

Na gitarze prowadzącej wspomaga Michał Jędryszek

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply