Stanisława Celińska śpiewa „Kołysankę dla Oksanki”

Stanisława Celińska zaprezentowała nowy utwór – “Kołysanka dla Oksanki”.

„Kołysanka dla Oksanki” to piosenka, która powstała z potrzeby serca – zainspirowana relacją z wojny w Ukrainie i widokiem twarzy płaczącej dziewczynki. Singiel zapowiada nowy album Stanisławy Celińskiej, „Przytul”.

„Przytul” to najnowszy album niepowtarzalnej Stanisławy Celińskiej, który ukaże się 26 maja 2022. 12 utworów, które znalazły się na płycie, to w pełni autorski materiał. Wszystkie teksty wyszły spod pióra Stanisławy Celińskiej, a za kompozycje, aranżacje i produkcję odpowiedzialny jest Maciej Muraszko. Ten duet to gwarancja jedynego, niepowtarzalnego klimatu oraz niezapomnianych chwil.

fot. materiały prasowe

Stanisława Celińska mówi o okolicznościach powstania utworu:

Twórca powinien być otwarty na to, co się dzieje wokół. Wszystkie piosenki na moją nową płytę były już gotowe, ale wydarzyło się TO. To, to znaczy agresja, napad jednego narodu na drugi, zniszczenia, łzy, popiół, ginący ludzie po obu stronach. Największe wrażenie zrobił na mnie fragment relacji z tej wojny – twarz zapłakanej dziewczynki. Nie mogłam się od tej płaczącej buzi uwolnić.

Tak powstała piosenka: „Kołysanka dla Oksanki.” Z głębokiej potrzeby serca, z chęci zareagowania na okrucieństwo wojny, w której najbardziej cierpią dzieci widząc ten koszmar dokoła. Jest w tej piosence chęć pocieszenia tego maleństwa, a piosenka może być pocieszeniem. Dlatego zapragnęłam jak najszybciej umieścić ją na Facebooku dla pocieszenia malutkich serduszek, które los pozbawił domu. Na szczęście znalazło się dużo ludzi, którzy tym małym istotkom dają swoją pomoc i swój dom. Jestem z nich dumna, to moi rodacy, którzy w takich przełomowych chwilach sprawdzają się jak żaden inny naród. – Wasza Stasia

Leave a Reply