Zagrać na nosie chorobie i dogonić marzenia? Posłuchaj utworu “Serce gotowe” Wojciecha Paszkiewicza

„Serce gotowe” to debiutancki singiel Wojciecha Paszkiewicza. Młody wokalista mierzy się z poważną chorobą, a jego marzeniem było nagranie własnego utworu. 

21-latek, z Marek koło Warszawy od zawsze marzył o muzycznej karierze i wielkich scenach. Życie jednak napisało mu zgoła inny scenariusz. Kiedy miał 19 lat, zdiagnozowano u niego raka kości, który dotyka głównie dzieci i osoby młode. Od tamtej pory stał się wojownikiem o życie i zdrowie, marzenia zrzucając na dalszy plan. Do czasu aż z pozoru drobna inicjatywa jego przyjaciół, szybko przeistoczyła się w nagranie debiutanckiego singla we współpracy z czołowymi twórcami polskiej branży muzycznej. Wszystko to pomiędzy chemioterapiami i wyczerpującą walką z rakiem. 

fot. materiały prasowe

Ze względu na samopoczucie Wojtka teledysk został zrealizowany u niego w domu. Plan zdjęciowy stworzyli jego znajomi na 2m2. Część scen została nagrana późną nocą w ogrodzie, co wymagało od niego wielkiego wysiłku, lecz energia płynąca z realizacji marzenia dała mu również ogrom siły i spełnienia artystycznego. Reżyserem teledysku był sam Wojciech a za jego realizację odpowiada Michał Fetraś.

Pomysłodawczyniami i koordynatorkami całej akcji są Joanna Sobotkowska i Ewelina Roxy Gracz. Kompozytorem utworu jest Tomasz Lubert (Virgin, Volver), producentem Piotr Zborowski, autorką tekstu Beata Ejzenhart. Za przygotowanie wokalne odpowiada Bartosz Caboń (trener wokalny między innymi Dawida Kwiatkowskiego a także artysta znanego duetu Cukier), który wraz ze swoją partnerką Klaudią Sobotką zajął się również rejestracją wokalu.

Cuda się zdarzają a marzenia trzeba spełniać – mówi Joanna Sobotkowska, przyjaciółka Wojtka – Ten singiel to spełnienie marzeń Wojtka i dowód na to, że wszystko się może zdarzyć. Szczególnie, kiedy jest tyle wrażliwych osób dookoła. Razem z Roxą (Ewelina Roxy Gracz) wpadłyśmy na pomysł tej akcji przed kolejnym cyklem chemioterapii Wojtka. Roxa obraca się w muzycznym świecie i od razu obudził się w niej managerski instynkt – ona zawsze wie, do kogo zadzwonić. Pierwszy telefon wykonałyśmy do Beaty Ejzenhart z pytaniem, o tekst piosenki. Od razu się zgodziła i wciągnęła do współpracy Tomka Luberta – znanego polskiego kompozytora i producenta a także założyciela Fundacji Luberty Pomagają, który jak wielokrotnie podkreślał „pomaganie ma we krwi”. Melodia i tekst powstały dosłownie w dwa dni. Później wszystko potoczyło się lawinowo. Kolejny na liście kontaktów Roxy, był Piotr Zborowski, który zajął się produkcją muzyczną, mixem i masteringiem. Ponieważ Wojtek wcześniej nie miał doświadczenia przed mikrofonem musiałyśmy wykonać kolejny telefon i tak z pomocą przyszedł nam Bartosz Caboń, który zorganizował dla Wojtka przyspieszony kurs wokalny przed nagraniem i zajął się realizacją nagrania razem ze swoją partnerką Klaudia Sobotką. Sebastian Wrzosek (Ten Fajny Management) zaangażował się w akcję po jednym odsłuchu singla i we współpracy z MUGO zajęli się dystrybucją cyfrową i promocją.

Dochód ze sprzedaży cyfrowej zostanie przekazany na leczenie Wojtka i na Fundację Luberty Pomagają, która skupia się na pomocy w szczególności pacjentom onkologicznym.

POSŁUCHAJ W SERWISACH CYFROWYCH:

https://mugo.lnk.to/SerceGotowe

 

Leave a Reply