Premiera utworu „Mamy siebie – Music Against War”

20 kwietnia odbyła się premiera utworu „Mamy siebie – Music Against War” nagrana w studiach Polskiego Radia przez wybitnych artystów pod batutą Adama Sztaby.

Znakomity kompozytor i aranżer Adam Sztaba wraz z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie 20 kwietnia zaprezentuje własną kompozycję pod tytułem „Mamy siebie”, która zapewne stanie się symbolem wsparcia Polskich Artystów dla Ukrainy i narodu ukraińskiego.

W studiach radiowych spotkali się najwybitniejsi wokaliści, m.in. Kayah, Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Dana Winnycka, Dagmara Gregorowicz, Piotr Cugowski, Igor Herbut, Dorota Miśkiewicz, Mietek Szcześniak, Andrzej Piaseczny, Kuba Badach. W nagraniu udział wzięła Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, Chór Polskiego Radia i sekcja rytmiczna Orkiestry Adama Sztaby. Piosenka została wykonana w języku polskim jak i ukraińskim.

Pomysł wykonania tego utworu z wieloma wokalistami w aranżacji na pełny skład symfoniczny wsparty sekcją rytmiczną podsunęła żona Adama Sztaby. Dzięki współpracy z Polskim Radiem, a szczególnie Programem 2, z którym Adam Sztaba jest związany, udało się stworzyć wielkie dzieło. Autor opisując dzień spotkania z wykonawcami podsumował je słowami „Ten Chór nie miał prawa się zdarzyć”.

Cały dochód ze sprzedaży cyfrowej utworu „Mamy Siebie” będzie przeznaczony na instytucję charytatywną Caritas Polska.

Leave a Reply