Męskie Granie powraca w odświeżonej formule

Najpopularniejsza trasa koncertowa “Męskie Granie” powraca w nowej formule. W tym roku projekt przybierze formę festiwalu odbywającego się przez dwa dni w aż ośmiu miastach Polski.

Artystycznych eksperymentów i przekraczania muzycznych granic w wykonaniu artystów reprezentujących odmienne konwencje i style będzie można doświadczyć w Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie, Gdańsku i Żywcu. Przedsprzedaż biletów dla posiadaczy Allegro SMART! rusza 7 kwietnia, a pozostałej puli – 8 kwietnia.

fot. W. Dobrogojski

16 koncertów z najlepszą polską muzyką

Męskie Granie od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Bilety na wydarzenie są rozchwytywane, a single promujące trasę mają po kilkadziesiąt (a nawet kilkaset) milionów odsłuchań na YouTube. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów muzyki, postanowiono zaprosić ich w tym roku na aż 16 koncertów, które odbędą się w ośmiu miastach: Poznaniu (24-25 czerwca, Park Cytadela), Katowicach (8-9 lipca, Muchowiec), Warszawie (15-16 lipca, Służewiec), Wrocławiu (22-23 lipca, Partynice), Krakowie (29-30 lipca, Muzeum Lotnictwa), Szczecinie (12-13 sierpnia, Łasztownia), Gdańsku (19-20 sierpnia, Polsat Plus Arena) i Żywcu (26-27 sierpnia, Amfiteatr Pod Grojcem).

Męskie Granie to wydarzenie, które od lat zbliża ludzi, stanowiąc przestrzeń wymiany wrażeń, myśli i emocji, zarówno dla zaproszonych artystów, jaki i publiczności. Tego lata tych wyjątkowych spotkań będzie jeszcze więcej, ponieważ trasa przybierze formułę festiwalu, podczas którego koncerty będą się odbywały w piątki i soboty. Na dwóch scenach zaprezentują się najlepsi polscy artyści, zarówno ci znani z poprzednich edycji Męskiego Grania, jak i zupełnie nowi reprezentanci młodego pokolenia. Męskie Granie Orkiestrę 2022, której skład ujawniony zostanie w najbliższych tygodniach, będzie można usłyszeć w każdą sobotę. Zwieńczeniem piątkowych koncertów będzie natomiast wyjątkowy projekt przygotowany specjalnie na tegoroczną trasę, którego nie będzie można usłyszeć w żadnym innym miejscu. Oba dni będą miały zupełnie inny program, który z pewnością przypadnie do gustu fanom polskiej muzyki – nie zabraknie nowości i debiutów oraz nieoczekiwanych połączeń. Cały line-up Męskiego Grania zostanie ujawniony w najbliższych tygodniach.

– W tym roku zaczynamy nowy rozdział w historii Męskiego Grania – mówi Dorota Nowakowska. – Przed nami 13 edycja trasy, która z pewnością będzie wyjątkowa. Po jubileuszowej, dziesiątej odsłonie projektu, mieliśmy apetyt na więcej i na wprowadzenie nowych rozwiązań. Niestety, ze względu na pandemię mogliśmy przygotować tylko jeden koncert online, a rok później trasa odbyła się w pandemicznej rzeczywistość. Chcemy więc, aby 13 edycja była pełna nowej energii. Przygotowaliśmy wiele projektów specjalnych, a całe wydarzenie będzie jeszcze bardziej inspirującym i angażującym doświadczeniem. To także spójna, dwudniowa formuła i aż osiem miast. Zapowiada się prawdziwie muzyczne lato – dodaje Nowakowska.

Bilety jednodniowe dostępne będą w cenie 199 zł, a karnety na dwa dni – w cenie 360 zł.

*****

Tego lata Męskie Granie odwiedzi następujące miasta:

24-25 czerwca – Poznań, Park Cytadela

8-9 lipca – Katowice, Muchowiec

15-16 lipca – Warszawa, Służewiec

22-23 lipca – Wrocław, Partynice

29-30 lipca – Kraków, Muzeum Lotnictwa

12-13 sierpnia – Szczecin, Łasztownia

19-20 sierpnia – Gdańsk, Polsat Plus Arena

26-27 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr Pod Grojcem

 

Leave a Reply